Kurzol. Gdzie się podział sen? – recenzja

Tytuł: Kurzol. Gdzie się podział sen?
Scenariusz: Boguś Janiszewski
Rysunki: Nikola Kucharska
Wydawnictwo: Agora dla dzieci
Rok wydania: 2023
Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Poznajcie Kurzola – pełnego świeżości bohatera, który na dłużej zabawi w dziecięcej świadomości oraz na językach recenzentów. Choć dopiero ukazała się pierwsza, zupełnie nowa część serii komiksowo-fabularnej z nim w roli głównej, zapowiadane są już kolejne tomy!

Nowa książka dla dzieci doskonałego duetu 

Niełatwo spamiętać te wszystkie nazwy hormonów, komórek czy systemów funkcjonujących w naszym organizmie. Co innego, jeżeli możemy poznać je, zobaczyć jak wyglądają czy jakie mają ,,osobowości”! Wtedy w try miga zapamiętujemy wiedzę o ciele i później możemy po nią szybko sięgnąć np. na lekcjach biologii.

,,Kurzol. Gdzie się podział sen?” to książka charyzmatycznego autora literatury dziecięcej (szczególnie wielu pozycji popularnonaukowych) Bogusia Janiszewskiego oraz utalentowanej ilustratorki Nikoli Kucharskiej. Na końcu tej recenzji znajdziecie pozostałe lektury z tekstem lub rysunkami wspomnianych twórców.

Kwestia bezsenności

Dziesięcioletni Antek próbuje zasnąć, ale nic z tego. Wierci się i kręci na łóżku… aż w pewnym momencie słyszy niespodziewany głos dobiegający spod jego materaca. Okazuje się, że ma tam lokatora – Kurzola. Kurzol jest bardzo niepocieszony tym wierceniem się Antka na łóżku i postanawia pomóc mu rozwiązać kwestię bezsenności.

Dwójka bohaterów na skutek tajemniczego zaklęcia i… piątej klepki, ląduje w organizmie Antka. Ze względu na brak snu w nocy panuje tam całkiem niezłe zamieszanie. Chłopak wraz z nowym kumplem muszą dotrzeć do źródła problemu i szybko znaleźć rozwiązanie na bieżącą bolączkę. 

Regulamin spania

W trakcie swojej przygody odwiedzają różne miejsca w organizmie, m.in. jelito cienkie, układ krwionośny, błędnik czy system odpornościowy. Wszędzie uczą się nowych rzeczy o organizmie i coraz bardziej zdają sobie sprawę jak kluczowy jest sen dla prawidłowego funkcjonowania.

Pomocny okazuje się dla nich także regulamin z wyszczególnionymi poradami przeciw bezsenności. Każdy czytelnik może go namierzyć pod koniec książki.

,,Kurzol. Gdzie się podział sen?” to humorystyczna, błyskotliwa i niezwykle interesująca pozycja dla małych oraz dużych odbiorców. Z jej pomocą dowiecie się: kto majstrował przy zegarze biologicznym, gdzie znaleźć piątą klepkę, dlaczego unikać odkurzaczy oraz jak dobrze przespać noc.

To wartościowa książka i doskonale zapowiadający się początek serii. Czekam z ciekawością na kontynuację! Polecam ,,Kurzola” dzieciom już powyżej 6 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://agoradladzieci.pl/kurzol-gdzie-sie-podzial-sen/

Na pohybel odkurzaczom! 

Książki z tekstem Bogusia Janiszewskiego

Książki z ilustracjami Nikoli Kucharskiej


Poprzedni wpis
Iskry. Tom 3 Dzień przesilenia – recenzja komiksu
Następny wpis
Wyśnione zwierzęta. Podróż na dobranoc – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +6, +7, +8, +9, 2023, Agora, Agora dla dzieci, bezsenność u dzieci, blog książkowy, Boguś Janiszewski, ciało, komiksy dla dzieci, książka popularnonaukowa, książki popularnonaukowe dla dzieci, Kurzol. Gdzie się podział sen?, Nikola Kucharska, organizm, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, sen, Wydawnictwo Agora, Wydawnictwo Agora dla dzieci

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja