Kocia Szajka i fałszerze pierników – recenzja książki

Tytuł: Kocia Szajka i fałszerze pierników
Seria: Kocia Szajka
Autorka: Agata Romaniuk
Ilustracje: Malwina Hajduk
Wydawnictwo: Agora dla dzieci
Rok wydania: 2022

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Są kryminalne sprawy ważne i ważniejsze. Takie, które dotyczą pojedynczych przypadków, ale i te obejmujące swoim zasięgiem setki, jeśli nie tysiące ludzi oraz kotów. I właśnie z tym ostatnim przypadkiem, moi mili, będziemy mieć do czynienia w najnowszej, piątej części fantastycznej serii detektywistycznej ,,Kocia Szajka”!

Autorką tego cyklu jest Agata Romaniuk, a za ilustracje odpowiada Malwina Hajduk. Jeżeli jeszcze nie słyszeliście o Kociej Szajce, koniecznie polecam zerknąć do recenzji poprzednich tomów: 

Tropem toruńskich pierników

W książce ,,Kocia Szajka i fałszerze pierników” główni bohaterowie opuszczają rodzinny Cieszyn i wezwani pilnie do Torunia, ruszają na nową przygodę. Okazuje się, że potrzebna jest tam ich pilna interwencja – wytropienie gangu fałszerzy pierników oraz uratowanie dobrego imienia lokalnego smakołyka. 

Sprawa nie będzie jednak kaszką z mleczkiem. Okazuje się, że początkowi podejrzani mają solidne alibi lub… dobre serca. W jaki sposób uda się więc Kociej Szajce trafić na trop przestępców? Czy sprawa podrabianych pierniczków jest już bliska rozwiązania?

Kocia Szajka w Toruniu

W piątej części serii autorka wprowadza nowych, gościnnych bohaterów! Znaczącą rolę odegra tutaj m.in. niejaki komisarz Bibi Lolo – emerytowany kot, który nieco już zardzewiał w swoich dawnych obowiązkach. Okazuje się jednak, że sprawa pierniczków dobrze mu zrobi. 

Bibi Lolo korzystając ze swoich starych znajomości, uruchamia kontakty, które przybliżą cieszyńskie koty do rozwiązania zagadki. Czy szajka będzie jednak wiedziała jak rozpoznać prawdziwe pierniczki od podrabianych? I jakie ciekawe toruńskie miejsca uda im się zobaczyć, zanim pociąg zabierze wszystkich w drogę powrotną?

Test ze znajomości pierniczków

,,Kocia Szajka i fałszerze pierników” to jak zawsze angażująca, detektywistyczna opowiastka uzupełniana dużą ilością ilustracji, która łączy intrygujące zagadki ze świetnym poczuciem humoru i solidną dawką wiedzy. Tym razem młodzi czytelnicy będą mogli spojrzeć na Toruń z kociej perspektywy – zobaczyć i usłyszeć o najważniejszych atrakcjach, takich jak np. Krzywa Wieża, Muzeum Toruńskiego Piernika czy Planetarium.

Poza tym, dowiedzą się czym jest tradycyjna sztuka piekarnicza i jakich środków używa się do przygotowywania niezdrowego jedzenia, które też przy okazji smakuje dużo gorzej. 

Książkę ,,Kocia Szajka i fałszerze pierników” polecam czytać na głos, wspólnie nabierając apetytu na podróże po różnych polskich miasteczkach! Będzie odpowiednia dla dzieci powyżej 7 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://kulturalnysklep.pl/product-pol-99540-Kocia-Szajka-i-falszerze-piernikow.html

Kup cały pakiet: https://kulturalnysklep.pl/product-pol-99611-Pakiet-5-ksiazek-z-przygodami-Kociej-Szajki.html


Poprzedni wpis
Czerwone Saneczki – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Cortex Harry Potter – recenzja gry karcianej
Tags: +10, +11, +12, +7, +8, +9, 2022, Agata Romaniuk, Agora, Agora dla dzieci, blog książkowy, Cieszyn, Kocia Szajka, Kocia Szajka i fałszerze pierników, kot, koty, książki detektywistyczne dla dzieci, książki dla dzieci, Malwina Hajduk, pierniczki, pierniki, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Toruń, toruńskie pierniczki, Wydawnictwo Agora, Wydawnictwo Agora dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja