Cortex Harry Potter – recenzja gry karcianej

Tytuł: Cortex Harry Potter
Autorzy: Johan Benvenuto, Nicolas Bourgoin
Wydawnictwo: Rebel
Rok wydania: 2022
Czas gry: około 15 minut
Liczba graczy: od 2 do 6 osób
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Czy znacie grę Cortex? Już jakiś czas temu podbiła rynek karcianek i od tego czasu można dostrzec różne jej wydania – począwszy od tematyki, po poziom trudności czy nieco inne zasady. Ogólnie jednak skupia się na tej samej idei – bardzo prostej instrukcji, uniwersalności oraz wyzwaniach, za pomocą których testuje swoich graczy!

Ja oczywiście nie mogłam się powstrzymać i sięgnęłam po ,,Cortex” z uniwersum Harrego Pottera. Jeżeli poszukujecie więcej gier sygnowanych imieniem tego bohatera – kliknijcie w tę grafikę:

Jak gra się w Cortex?

Poręcznych rozmiarów pudełko zawiera 90 kwadratowych kart, 6 układanek z herbem Hogwartu oraz instrukcję obsługi. ,,Cortex Harry Potter” przeznaczona jest dla od 2 do 6 uczestników, a szacunkowy czas rozgrywki wynosi około 15 minut. 

Jedna gra jest w zasadzie połączeniem ośmiu różnych wyzwań! Pojawiają się one losowo i szybkość uczestników zabawy oraz ich przenikliwe umysły zadecydują, kto wyjdzie zwycięsko z tej potyczki! Można zmagać się w kategoriach związanych z wyszukiwaniem szczegółów, znajdywaniem różnic, labiryntem, orientowaniem się w przestrzeni i kierunkach czy posiadaniem super-wyczucia w opuszkach palców!

Cortex w świecie Harrego Pottera

A co ma z tym wspólnego Harry Potter? To wyjątkowe wydanie gry umiejscowiono w świecie magii i czarów. Układanką, którą należy ułożyć, aby zwyciężyć jest herb Hogwartu, a na kartach z zadaniami pojawiają się symbole znane tylko miłośnikom tego uniwersum!

Układankę otrzymujemy wymieniając się za zwycięskie karty, ale uwaga – ich także możemy mieć ograniczoną ilość! Trzeba zbierać karty tego samego rodzaju, licząc na swoje szczęście oraz kolejną wygraną w mini-turach.

Rodzaje testów

Wiele z proponowanych w ,,Cortex Harry Potter” testów jest bardzo fajna – wskazywanie patronusa bez pary, podążanie tajemnymi przejściami czy ćwiczenie umysłu i zapamiętywanie magicznych elementów z wyzwania ,,Magiczny chaos” to chyba moje ulubione aktywności! 

Jest jednak jeden rodzaj testu, którego nie zrozumiałam – nie znalazłam także na jego temat podpowiedzi w instrukcji czy w szeroko rozumianym internecie (polskim i angielskim). Polecenie do wyzwania ,,Wyścig o złoty znicz” też nie jest jasne. Trudno coś wywnioskować z samych kart. My po prostu albo odkładamy je do pudełka, albo traktujemy jako jokera – kto pierwszy położy na nich dłoń, ten je zabiera.

Teksturowane karty z uniwersum Harrego Pottera

Największą gratką w tym tytule będą teksturowane karty (także do wykorzystania w jednym z zadań). Jest ich 10 i wyróżniają się pięknym wydaniem – uszlachetnieniami błyszczącą folią oraz teksturą na elemencie, który należy zgadnąć tylko za pomocą zmysłu dotyku. To zadanie jest dość trudne, chociaż przy intensywnym graniu można już dobrze zapamiętać i spróbować wytypować z czym ma się do czynienia.

,,Cortex Harry Potter” to szybka, niezobowiązująca i doskonała dla fanów młodego czarodzieja gra karciana, która sprawdzi się na spotkaniach towarzyskich czy w gronie rodziny. Polecam ją dzieciom powyżej 8 roku życia, ale też i nastolatkom czy dorosłym.

Grę do recenzji przekazało wydawnictwo Rebel:


Poprzedni wpis
Kocia Szajka i fałszerze pierników – recenzja książki
Następny wpis
Wielka księga zwierząt wymarłych i zagrożonych – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +8, +9, 2022, Cortex, Cortex Harry Potter, gry karciane, gry planszowe dla dzieci, gry z Harrym Potterem, Harry Potter, Johan Benvenuto, karcianka, Nicolas Bourgoin, planszówki, planszówki dla dzieci, Potter, Rebel, recenzent gier planszowych, recenzje gier planszowych, Wydawnictwo Rebel

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja