Time’s Up! Harry Potter – recenzja gry

Tytuł: Time’s Up! Harry Potter

Rok wydania: 2021

Wydawnictwo: Rebel

Czas gry: ok. 30 minut

Liczba graczy: od 4 do 12

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna: ma dużo zalet

   

Recenzja:

Gry z uniwersum Harrego Pottera to coś, co zawsze przyciąga moją uwagę. Oczywiście trzeba wziąć poprawkę, że wiele z nich to tzw. ,,skok na kasę” fanów młodego czarodzieja. Jeżeli zainteresowała Was ostatnia nowość od Wydawnictwa Rebel – zapraszam do lektury! 

 

,,Time’s Up! Harry Potter” to karcianka, która powstała w wyniku połączenia popularnego ,,Time’s Up!” oraz naturalnie serii książek J.K. Rowling. Pierwszą grę z tej serii zaprojektował Peter Sarrett i została ona wydana przez R&R Games w 1999 roku. Przeznaczona była dla dwóch lub więcej graczy, którzy w trzech rundach mieli odgadywać umieszczone na kartach hasła. ,,Time’s Up” powstała w oparciu o inną popularną grę, znaną jako ,,Celebrity”. Tam z kolei reguły zakładały odgadnięcie jak największej liczby znanych osób w określonym czasie.

 

 

 

 

Najnowsza edycja jest bezpośrednio dedykowana fanom Harrego Pottera. Być może mieliście już do czynienia z innymi grami z tej serii, np.: ,,Harry Potter i Magiczny Quiz, ,,Story Cubes: Harry Potter, ,,Harry Potter i Turniej Trójmagicznyczy ,,Dobble Harry Potter.

 

Pudełko ,,Time’s Up! Harry Potter” zawiera aż 220 kart z podwójnymi hasłami, instrukcję, klepsydrę odliczającą czas, woreczek oraz notes do zapisywania wyników.

 

Mechanika jest banalnie prosta i wymaga tylko zapamiętania, że gra składa się z trzech etapów. Początkowo drużyny odgadują hasła na podstawie opisów wskazanego słowa, w kolejnej rundzie mogą użyć tylko jednego słowa, żeby naprowadzić na właściwe hasło, a w trzeciej części – muszą wyłącznie pokazywać odpowiedź. 

 

Dla ułatwienia karty podzielono także na trzy rodzaje – najłatwiejsze (1 gwiazdka), trudniejsze (2 gwiazdki) i bardzo trudne (3 gwiazdki). Moim zdaniem jednak ten podział nie do końca jest trafny. Ogranicza się właściwie do tego, że hasła z 1 gwiazdką najmniej dotyczą uniwersum Harrego Pottera. 2 gwiazdki ma np. odpowiedź z Hermioną, a tą i opisać i pokazać, a nawet określić jednym słowem jest przecież łatwo.

 

 

 

 

 

Trzeba jednak przyznać, że ,,Time’s Up! Harry Potter” to prawdziwy test wiedzy o uniwersum! Z pewnością nie mają z tą grą szans te osoby, które nie czytały książek o czarodzieju, ani kilkakrotnie nie widziały filmów. Pojawiają się w niej np. zaklęcia, których przeznaczenie trzeba znać, żeby wyjść z tej rozgrywki zwycięsko.

 

Jak finalnie oceniam ten tytuł? Moim zdaniem nie oferuje on nic innowacyjnego. Z pewnością nikogo nie zaskoczy, czy nie zachwyci, ale każdy fan Pottera przyjemnie spędzie z nim czas. Wystarczy tylko zebrać grupę zapaleńców i zanurzyć się w grę na wiele minut!

 

Polecam ,,Time’s Up! Harry Potter” osobom powyżej 9 roku życia.

 

Za grę dziękuję:

 

Poprzedni wpis
Pięć choinek, w tym jedna kradziona – recenzja
Następny wpis
Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku! – recenzja
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +9, 2021, gry dla dzieci, gry karciane, gry z Potterem, Harry Potter, kalambury, Potter, potteromania, Rebel, recenzent gier, recenzje gier, Time’s Up, Time’s Up! Harry Potter, Wydawnictwo Rebel

3 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja