Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku! – recenzja

Tytuł: Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku!

Autorka: Urszula Młodnicka

Ilustracje: Agnieszka Waligóra

Wydawnictwo: Sensus

Rok wydania: 2021

Objętość: więcej niż sto 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

Każdy z nas jest społecznym stworem. Czasami czujemy się zagubieni, nie potrafimy odczytać intencji drugiej osoby, a innym razem – wręcz przeciwnie, czerpiemy radość z przebywania wśród przyjaciół i potrafimy dać wsparcie komuś bliskiemu. 

 

,,Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku!” to druga część bestsellerowej serii książek o emocjach Urszuli Młodnickiej oraz Agnieszki Waligóry. Ostatnia nowość, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Sensus to zbiór pełnych ciepła i pisanych prostym językiem krótkich historii, uzupełnianych o zadania dla najmłodszych.

 

 

 

Sam Pink to niebieski stwór (jak pieszczotliwie i przewrotnie nazwała go autorka). Ma troje najlepszych przyjaciół – Bingo, Leo i Lulka. Chodzą razem do szkoły, pilnują bazy i bawią się. 

 

Dorastają i w ich życiu wiele się dzieje. Uczą się jak radzić sobie z własnymi emocjami oraz jak rozumieć innych. Dzięki temu, że wszystkie opowiadania-rozdziały zostały przygotowane w formie dialogu, dzieciom (nawet tym w wieku przedszkolnym) łatwo skupić uwagę na opowiadanej historii. Rodzic czytając książkę może modulować głos, tym samym zwiększając zainteresowanie małego słuchacza.

 

W ,,Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku!” autorki skupiły się, jak sama nazwa wskazuje, przede wszystkim na przyjaźni. Jednak ta przyjaźń jest trochę jak worek – można w nią włożyć wiele ważnych spraw. Na początku czytelnik dowie się, dlaczego uważamy kogoś za przyjaciela. Zostaną także poruszone kwestie sprawiania drobnych przyjemności innym, troszczenia się, zaufania, umiejętności rozmowy, dzielenia się przyjacielem z innymi, przepraszania, słuchania i wiele, wiele innych.

 

Dzięki rozkładówce po każdym rozdziale, która przeznaczona jest na zadania plastyczne, kreatywne czy merytoryczne, dziecko lepiej przyswoi i zrozumie omawiane zagadnienia. Są one swego rodzaju podsumowaniem, ale pozostawiają też nieco miejsca na własne refleksje oraz myśli. 

 

 

 

 

Jestem pod wrażeniem jak ,,Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku!” została wydana. Nie ma ona typowej twardej oprawy, ale dodatkowo usztywnioną, dzięki czemu stała się czymś pomiędzy zeszytem ćwiczeń a książką. Zachwycające ilustracje Agnieszki Waligóry oraz trafiające w punkt teksty Urszuli Młodnickiej są tutaj naprawdę ogromnym atutem. Całość jest przejrzysta, dobrze opracowana, a przede wszystkim niezwykle wartościowa. Pozwala uczyć się dzieciom i zdobywać nową, cenną wiedzę, ale jednocześnie stawia na zabawę i rozwijanie wyobraźni.

 

Polecam tę pozycję wszystkim maluchom już od 4 roku życia (oraz obowiązkowo ich rodzicom!). 

Link do strony Wydawnictwa: https://sensus.pl/ksiazki/jestes-prawdziwym-przyjacielem-pinku-ksiazka-o-relacjach-z-rowiesnikami-dla-dzieci-i-rodzicow-troc-urszula-mlodnicka-agnieszka-magdalena-waligora,pinmap.htm#format/d

 

 

Poprzedni wpis
Time’s Up! Harry Potter – recenzja gry
Następny wpis
Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta! – recenzja
Tags: +4, +5, +6, +7, 2021, Agnieszka Waligóra, blog książkowy, emocje, Jesteś prawdziwym przyjacielem Pinku!, książki dla dzieci, książki z zadaniami, Pinku, przyjaźń, recenzent książek, recenzje książek, Sensus, uczucia, Urszula Młodnicka, Wydawnictwo Sensus

2 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja