Armstrong. Niezwykła mysia wyprawa na Księżyc – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Armstrong. Niezwykła mysia wyprawa na Księżyc
 Autor: Torben Kuhlmann
➜ Ilustracje: Torben Kuhlmann
➜ Tłumaczenie: Anna Kierejewska
Wydawnictwo: Tekturka
Rok wydania: 2022
Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna


Myszy kochają ser – cheddar, camembert, gouda. Każdy smakuje im równie mocno, dlatego nic dziwnego, że widzą go wszędzie i pod różnymi postaciami. Kiedy jedna z ich myszych sióstr odkrywa, że księżyc jest zrobiony z kamienia… nikt jej wierzy! To niemożliwe, żeby coś, co jest żółte i miało dziury, nie było serem.

KONTYNUACJA PRZYGÓD O LATANIU

Książka ,,Armstrong. Niezwykła mysia wyprawa na Księżyc” jest kolejną z serii pięknie ilustrowanych powieści Torbena Kuhlmanna. Już przy okazji jego poprzedniej i zarazem debiutanckiej pozycji ,,Lindbergh. Niezwykłe przygody latającej myszy” opowiedziałam nieco więcej o tym niezwykle uzdolnionym twórcy! 

Następna pozycja zabiera nas znacznie wyżej, niż dotychczasowe loty awionetką. Choć ci, którzy poznali już historię Lindbergha (w mysiej interpretacji, oczywiście) z pewnością ucieszą się, że poprzedni tom został wspomniany także tutaj i ,,Armstrong” stał się poniekąd jego kontynuacją.

MYSZ, KTÓRA POSTANOWIŁA WYRUSZYĆ W KOSMOS

Autor w podniosły sposób opisuje jak naukowcy oraz badacze pracujący nad podbojem kosmosu, zainspirowali się szkicami… małej myszki. Główna bohaterka bowiem powzięła sobie za cel, postawić łapkę na Księżycu. Wielokrotne i złożone próby nie zawsze kończyły się jednak pomyślnie. 

Droga do wyruszenia w kosmos, nie jest usiana różami. Potrzeba długotrwałych i skomplikowanych przygotowań, projektów oraz lotów testowych. W końcu jednak mysz (zainspirowana także dziejami swoich przodków) staje gotowa do startu. Czy uda jej się osiągnąć swój zamierzony cel?

WIELKIE MARZENIA SPEŁNIANE PRZEZ MAŁYCH BOHATERÓW

,,Armstrong. Niezwykła mysia wyprawa na Księżyc” to kolejna opowieść z cyklu, że – nie tylko warto mieć marzenia, ale zdecydowanie należy starać się je zrealizować. Autor pokazuje bohatera słynącego z niewielkiego wzrostu; kogoś, o kim nikt by nie pomyślał, że jest w stanie robić rzeczy wielkie, znacznie przewyższające kreatywnością oraz bystrością umysłu dorosłych ludzi.

Dzieci z łatwością utożsamią się z myszką i będą jej kibicować w upartym dążeniu do spełniania wielkiego marzenia.

KSIĄŻKA A FAKTY

Muszę przyznać, że ta część jeszcze bardziej przypadła mi do gustu niż ta poprzednia. Wydaje się mieć skrupulatniej przemyślaną fabułę, trzyma czytelników w napięciu od początku do niemal samego końca. 

Ciekawym uzupełnieniem jest także rozbudowana sekcja ciekawostek historycznych, dotyczących lotów w kosmos. W telegraficznym skrócie można tam poznać wielkie sylwetki wynalazców, ale i zwierzaki, które miały swój udział w podbijaniu kosmicznej przestrzeni.

DLA KOGO JEST TA POZYCJA?

Polecam ,,Armstrong. Niezwykła mysia wyprawa na Księżyc” wszystkim dzieciom już powyżej 6 roku życia. Ta książka nie tylko zachęci ich do częstszego spoglądania w niebo, ale może przy okazji pozwoli uwierzyć we własne skrywane marzenia. Co więcej, to także doskonała fabularna opowieść z historycznymi wtrąceniami, która zaangażuje dużych i tych małych.

Pozycja jest do kupienia wyłącznie na stronie Wydawnictwa: https://wydawnictwo-tekturka.pl/pl/p/Armstrong.-Niezwykla-mysia-wyprawa-na-Ksiezyc/95

Poprzedni wpis
O czym szumią wierzby. Tom 2 – recenzja komiksu dla dzieci
Następny wpis
Księżyc – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +6, +7, +8, +9, 2022, Anna Kierejewska, Armstrong, Armstrong. Niezwykła mysia wyprawa na Księżyc, astronauta, blog książkowy, książki dla dzieci, książki o myszach, księżyc, Łajka, pożar, recenzje książek, Tekturka, Torben Kuhlmann, Wydawnictwo Tekturka, wyprawa na Księżyc, wznowienia bestsellerowych książek

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja