Lindbergh. Niezwykłe przygody latającej myszy – recenzja

Tytuł: Lindbergh. Niezwykłe przygody latającej myszy
 Autor: Torben Kuhlmann
 Ilustracje: Torben Kuhlmann
Tłumaczenie: Anna Kierejewska
Wydawnictwo: Tekturka
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna


Wiecie jak rozbić bank? Najpierw należy interesować się nietypowymi urządzeniami, później – rozwijać swój wielki talent ilustratorski. Następnie wystarczy przygotować dyplom na uczelni, który szybko stanie się… międzynarodowym debiutem!

Tak właśnie było z autorem książki ,,Lindbergh. Niezwykłe przygody latającej myszy” Torbenem Kuhlmannem! Artysta zadebiutował pozycją, która w niedługim czasie stała się bestsellerem.

O MYSZACH, KTÓRE INSPIRUJĄ

Podejrzewam, że okładkę tej książki kojarzy każdy, kto choć trochę interesuje się literaturą dziecięcą. Książka początkowo ukazała się w Niemczech w 2014 roku, gdzie szybko zyskała rozgłos. W Polsce, raptem kilka miesięcy później, wydała ją Wilga, a kiedy nakład się skończył, cena egzemplarza z drugiej ręki potrafiła przekroczyć 100 zł. 

Na szczęście ostatnio pozycja została wznowiona z nowym tłumaczeniem przez Wydawnictwo Tekturka, które nie tylko uzyskało prawa do tej i kolejnej części (,,Armstrong. Niezwykła mysia wyprawa na księżyc” – recenzja wkrótce!), ale być może dzięki Tekturce, już niebawem poznamy  kolejną część historii!

KIM BYŁ LINDBERGH?

Dla fabuły nie ma to właściwie dużego znaczenia, bo – co ciekawe – w tej książce wszystko zaczyna się dopiero wtedy, kiedy ona się kończy. Pisząc ,,wszystko”, mam oczywiście na myśli historię głównego, tytułowego bohatera, Charlesa Lindbergha.

Mężczyzna był amerykańskim pionierem lotnictwa z I połowy XX wieku. Jako pierwszy odbył samotny rejs samolotem między Ameryką Północną oraz Europą bez międzylądowań. Miał wtedy zaledwie 25 lat.

Według książki, miłość do latania zaszczepiła w nim pewna bohaterska… mysz.

MAŁA, WIELKA MYSZ

,,Lindbergh. Niezwykłe przygody latającej myszy” są przede wszystkim wizualną – malarską ucztą o małym gryzoniu, który pragnie odszukać swoich przyjaciół. Żeby mu się to udało, musi uważać na drapieżników, wykazać się kreatywnością oraz odnaleźć w sobie całą odwagę. 

Choć może sam tekst nie będzie najbardziej oryginalną historią, jaką czytaliście, to razem z ilustracjami oferują doskonałą podróż do świata wielkich możliwości. Dzięki mnogim obrazkom i stosunkowo krótkim rozdziałom, dzieci uwielbiają słuchać tę książkę i razem z rodzicami – obserwują poczynania małej myszy.

Pozycję polecam wszystkim czytelnikom już powyżej 4 roku życia.

Pozycja jest do kupienia wyłącznie na stronie Wydawnictwa: https://wydawnictwo-tekturka.pl/pl/p/Lindbergh.-Niezwykle-przygody-latajacej-myszy/94

Poprzedni wpis
Poznajemy nasze ciało – recenzja
Następny wpis
Baśnie i legendy polskie – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2022, Anna Kierejewska, blog książkowy, książki dla dzieci, książki o myszy, Lindbergh. Niezwykłe przygody latającej myszy, lotnictwo, mysz, Niezwykłe przygody latającej myszy, piękne książki dla dzieci, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Tekturka, Torben Kuhlmann, Wydawnictwo Tekturka

3 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja