Poznajemy nasze ciało – recenzja

Tytuł: Poznajemy nasze ciało
Seria: Dlaczego? Kiedy? Jak?
 Autorka: Doris Rubel
 Ilustracje: Doris Rubel
Tłumaczenie: Anita i Robert Jonczyk
Wydawnictwo: Sam
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna


Wydawnictwo Sam jest polskim opiekunem i reprezentantem doskonałej, edukacyjnej serii dla najmłodszych, na której kolejne części czekam zawsze z wielką ekscytacją! Do tej pory w cyklu ,,Dlaczego? Kiedy? Jak?”, czyli niemieckiej ,,Wieso? Weshalb? Warum?”, ukazały się:

(najmniejsza formatem książka w wypożyczeniu 😉 )

NOWA KSIĄŻKA BESTSELLEROWEJ SERII!

Przedpremierowo w tym wpisie pokazuję kolejną zapowiadaną perełkę tej serii! ,,Poznajemy nasze ciało” to kompleksowa pozycja o ludzkiej anatomii – napisana i zilustrowana w niezwykle prosty oraz angażujący sposób.

Autorka Doris Rubel koncentruje się w niej przede wszystkim na kwestiach, które mogą zainteresować przedszkolaków lub uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej i subtelnie poszerza te zagadnienia o bardziej zaawansowaną wiedzę. 

OKIENKA PEŁNE NIESPODZIANEK

Jeżeli jeszcze nie mieliście do czynienia z tą serią, warto przypomnieć, że wszystkie książki wydane w jej ramach mają twardą, solidną oprawę, strony na rolce (dla większej wygodny przewracania) oraz… mnóstwo okienek!

Klapki nie pełnią jednak wyłącznie funkcji gadżetu. Ich obecność akurat w tej pozycji związana jest także m.in. z odkrywaniem zagadek ludzkiego ciała. 

Książka rozpoczyna się od małego rysu fabularnego. Mamy rodzeństwo – Anię i Franka, których mama jest w ciąży. Otwierając klapkę na brzuszku kobiety, można podejrzeć znajdującego się w nim dzidziusia.

BOGACTWO TREŚCI I KREATYWNYCH POMYSŁÓW

Każda kolejna rozkładówka to nowy temat. Na następnych stronach mowa jest o anatomii (dzieci mogą zobaczyć czym różnią się chłopcy od dziewczynek). Dalej znalazła się spora wzmianka o zmysłach (z fantastycznym ćwiczeniem sprawdzającym umiejętność czytania dotykiem!), szkielecie czy mięśniach. Nie brakuje również stron na temat serca, układu krwionośnego i oddechowego – a to dopiero połowa zawartości tej książki!

,,Poznajemy nasze ciało” podchodzi do omawiania zagadek ludzkiego ciała w sposób uproszczony i przyjemny. Często wychodzi od jakiegoś zagadnienia, które bliskie jest maluchom. Na przykład jedno okienko przypomina plaster – można go podnieść, żeby zobaczyć małą rankę. W ten sposób tłumaczy się młodym czytelnikom, dlaczego skaleczenie krwawi i czym ta krew w ogóle jest.

DLA KOGO JEST TO KSIĄŻKA

Ja jestem absolutnie zauroczona tą pozycją!  Mogę chyba zaryzykować stwierdzenie, że (do tej pory) to moja ulubiona część z całej serii ,,Dlaczego, kiedy, jak”.

Będzie odpowiednia dla maluszków już powyżej 3 roku życia. Najlepiej czytać ją fragmentami, pozwolić dziecku samodzielnie odkrywać strony i cierpliwie odpowiadać na jego pytania. 

Link do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwosam.pl/produkt/poznajemy-nasze-cialo/

(Wypróbujcie kod: SAM20  – zniżka oferowana czasowo!)

Poprzedni wpis
Pali się! – recenzja klasyki poezji dziecięcej
Następny wpis
Lindbergh. Niezwykłe przygody latającej myszy – recenzja
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, +8, 2022, Anita i Robert Jonczyk, blog książkowy, ciało, Dlaczego? Kiedy? Jak?, Doris Rubel, książki dla dzieci, książki dla dzieci na prezent, książki edukacyjne dla dzieci, książki z okienkami, literatura dziecięca, Poznajemy nasze ciało, rozmowy o ciele, Wydawnictwo Sam, zęby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja