fbpx

Leniwiec, który zmienił nasze życie – recenzja

Leniwiec, który zmienił nasze życie – recenzja

Tytuł: ,,Leniwiec, który zmienił nasze życie”

Autor: Margaret Wild

Ilustracje: Vivienne To

Tłumaczenie: Łukasz Witczak

Wydawnictwo: Kinderkulka

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Wam też się wydaje, że żyjecie ciągle w biegu? Każdy dzień zamienia się w ponownie odtwarzaną rutynę – rano szybkie śniadanie, później praca lub szkoła, obiad, dodatkowe zajęcia, lekcje, sprzątanie i już jest wieczór. A gdzie czas na przyjemności, rozmowę, wyciszenie?

 

,,Leniwiec, który zmienił nasze życie” to bardzo ważna i ciekawa książka wydana przez Wydawnictwo Kinderkulka, która już niejednokrotnie zaskoczyła doskonałymi, pożyczonymi zza granicy perełkami.

Ten picturebook opowiada o Amelce oraz o jej rodzicach, którzy prowadzą bardzo szybkie życie, zupełnie zapominając o tym, żeby trochę… poleniuchować.

 

 

 

Kiedy dziewczynka znajduje w parku leniwca i przyprowadza go do domu, muszą powoli zacząć zmieniać swoje przyzwyczajenia. Okazuje się, że spokojniejsze i dłuższe jedzenie, a następnie spacerowanie bez pośpiechu sprawia znacznie większą frajdę, niż ścisłe przestrzeganie czasu i ciągłe patrzenie w zegarek. Leniwiec zostaje z rodziną przez 3 tygodnie, zaprowadzając przez ten czas w swoim nowym domu, zupełnie nowe porządki. 

 

Z każdą chwilą rodzina przekonuje się, jak wiele omijało ją do tej pory. Okazało się, że pamiętanie o obowiązkach i praca to jedno, ale leniuchowanie także jest bardzo ważnym elementem każdego dnia. Zwalniając, pozwalamy sobie na więcej luzu i swobody, która po prostu dobrze na nas działa. 

 

,,Leniwiec, który zmienił nasze życie” to metaforyczna książka obrazkowa, która w bardzo przyjemny sposób za pomocą kolorowych ilustracji i krótkiego tekstu przekazuje filozofię slow life. Pomaga zrozumieć nie tylko dzieciom, ale i rodzicom jak ważne jest zaplanowanie odpoczynku w ciągu dnia, spędzenie trochę czasu na powietrzu czy rozmowa z najbliższymi.

 

 

 

 

Doskonale uspokaja i wycisza, można więc czytać ją przed snem lub podczas leniwych popołudni. 😉

Polecam dzieciom już od 3. roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://kinderkulka.pl/ksiazki/leniwiec-ktory-zmienil-nasze-zycie/

(Ten cudowny mech ze zdjęć to próbka umiejętności od Loveplants.)

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment