fbpx

Sekretne życie smarków – recenzja

Sekretne życie smarków – recenzja

Tytuł: ,,Sekretne życie smarków”

Autor: Mariona Tolosa Sistere

Ilustracje: Mariona Tolosa Sistere

Tłumaczenie: Karolina Jaszecka

Wydawnictwo: Debit

Rok wydania: 2019

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Zima to czas białych miękkich śnieżynek, Świąt, chrupiącego pod butami mrozu oraz… smarków! Przynajmniej z takiego założenia wychodzi autorka niezwykle obrazowej książki – ,,Sekretne życie smarków”.

 

W tym picturebooku Mariona Tolosa Sistere odkrywa wszystkie karty katarków, przeziębień, alergii – zupełnie nie krygując się przed nikim!

Po takiej lekturze można szczerze się zdziwić jak istotną rolę pełni w organizmie i jak przyczynia się do dobrego zdrowia wydzielina z nosa.

 

 

 

Autorka wyjaśnia jak katar powstaje, jakie przybiera postaci, co oznacza jego kolor oraz przede wszystkim – jak broni ludzi przed bakteriami i infekcjami. 

 

Treść książki dodatkowo wzmacniają niezwykle wymowne ilustracje, które bez ceregieli pokazują różne obrzydliwe oblicza katarków. 

 

To lektura, która ze względu na swoją nieułagodzoną wersję z pewnością wciągnie najmłodszych! Jestem przekonana, że będą ją bez przerwy wertować, przy okazji zapamiętując, że bycie ciągle zakatarzonym wcale nie oznacza końca świata. 

Co więcej, wymowa tej książki wręcz jasno wskazuje, dlaczego maluchy mają ciągle pełne noski i, że należałoby się martwić dopiero wtedy, gdyby było odwrotnie!

 

 

 

Jest to właściwie pozycja bez pudła. Może tylko niektórzy miłośnicy ekologii nie będą zadowoleni z namawiania do używania chusteczek jednorazowych, ale w przypadku dzieci jest to dość często uzasadnione.

 

Poza tym w ,,Sekretnym życiu smarków” znajdziemy rozkładówkę, na której poddawane są ocenie znane fakty i mity na temat kataru oraz dlaczego należy zakrywać buzię, żeby nie trafić nikogo smarkiem z odległości nawet 5 metrów!

 

Polecam tę książkę dla wszystkich często zasmarkanych, żeby nie musieli się już dłużej zastanawiać, dlaczego ciągle cieknie im z noska.

 

Lektura odpowiednia dla dzieci powyżej 3. roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwo-debit.pl/produkt/sekretne-zycie-smarkow

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment