Chłopcy – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Chłopcy
Autorka: Lauren Ace
Ilustracje: Jenny Loulie
Tłumaczenie: Agata Demianiuk
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych, co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Trzy lata temu, w 2019 roku została wydana książka ,,Dziewczyny” duetu Lauren Ace oraz Jenny Loulie. Nie potrzebowała ona wiele czasu, żeby stać się międzynarodowym bestsellerem. Młode przyjaciółki ofiarowywały sobie ją na urodziny. Książkę wręczano także z okazji urodzin dziewczynki lub w jakimś ważnym dla niej momencie. 

Wielu rodziców wspominało jednak wówczas, że przydałaby się taka pozycja, ale o chłopcach. Wydawnictwo Wilga ogłosiło ostatnio premierę kolejnej swojej nowości i szybko okazało się, że jest to właśnie ta książka, na którą czeka spora grupa młodych i starszych czytelników.

PO DZIEWCZYNACH CZAS NA CHŁOPCÓW

,,Chłopcy” została wydana z tą samą starannością co i ,,Dziewczyny”. Książka jest w dużym, kwadratowym formacie. Ma płócienną okładkę oraz złote uszlachetnienia tytułu. Jej bohaterami jest czworo chłopców: Rey, Nattie, Bobby oraz Tam.

Dla osób, które znają ,,Dziewczyny”, miłym zaskoczeniem będzie fakt, że mamami chłopaków są właśnie trzy kobiety, które poznaliśmy wcześniej jako małe dziewczynki. To bardzo ładne nawiązanie do poprzedniej publikacji, które dodatkowo daje do myślenia: czyżby to była prawdziwa historia przyjaźni?

DZIECIĘCA PRZYJAŹŃ NA CAŁE ŻYCIE

Myślę, że nikt się nie zdziwi, kiedy zdradzę, że to właśnie przyjaźń jest tutaj jednym z najważniejszych wątków. Głównych bohaterów poznajemy jako małych chłopców, którzy znają się od urodzenia. Ich ulubionym miejscem jest plaża i to tam spędzają większość czasu. Lata jednak mijają, oni dorastają i stają się coraz większymi indywidualistami. 

Okazuje się, że czasami wolą towarzystwo innych dzieci, lubią ze sobą rywalizować albo potrzebują chwili samotności.

CZŁOWIEK NIE JEST SAMOTNĄ WYSPĄ

,,Chłopcy” to jednak przede wszystkim opowieść o tym jak ważne jest pielęgnowanie przyjaźni. Nie powinno zapominać się o tych, którzy nas rozumieją i wspierają. Prawdziwy przyjaciel zawsze jest przy nas, kiedy dzieje się coś ważnego. 

Choć chłopcy, których pokazano w książce bardzo różnią się od siebie pod względem zainteresowań czy osobowości, zawsze finalnie znajdują nierozerwalną nić porozumienia.

DLA KOGO JEST TO KSIĄŻKA?

Jest to pozycja, która choć ma zaledwie zarys fabuły, potrafi zaangażować czytelnika i napełnić go nadzieją, że wieloletnia przyjaźń naprawdę jest możliwa. Oczywiście, czasami tekst jest naiwny i idealizuje rzeczywistość, ale może właśnie ze względu dlatego, potrafi sprawić, że jesteśmy w stanie uwierzyć, że takie więzi mogą istnieć.

Polecam ,,Chłopców” wszystkim czytelnikom powyżej 3 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/chlopcy-lauren-ace-skuff4dd46f4956df24f6b3.html

 


Poprzedni wpis
5 pytań do… Barbary Szacoń-Wójcik, czyli kto jest po drugiej stronie książki?
Następny wpis
Złodziej w Sokole Górskim – recenzja
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2022, Agata Demianiuk, blog książkowy, Chłopcy, Jenny Loulie, książka dla chłopców, książki dla dzieci, książki na prezent, książki o chłopcach, książki obrazkowe, Lauren Ace, przyjaźń, recenzje książek, Wilga, Wydawnictwo Wilga

2 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja