Bloga pod nazwą Bajkochłonka założyłam 5 lat temu, siódmego grudnia 2017 roku. Wtedy nie wiedziałam jeszcze jaką ma mieć on formę, choć byłam przekonana, że dzielenie się swoimi książkowymi odkryciami literatury dziecięcej na pewno będzie wielką frajdą. Nie pomyliłam się. Tak mnie to zajęcie wciągnęło, że teraz zdarzają się okresy, gdy czytam kilka pozycji na raz i piszę po dwie recenzje każdego dnia.

Książki dla dzieci

Być może z tego powodu udało mi się już przygotować nieco ponad 2 000 opiniotwórczych wpisów, 56 artykułów z zapowiedziami na każdy miesiąc, objąć patronatem ponad 60 pozycji i odwiedzić niektóre targi książki (w Polsce i za granicą). W przerwach od czytania poprowadziłam także kilka spotkań autorskich, warsztatów literackich, pojawiłam się parę razy w radio, pisałam artykuły do gazet, a nawet sama zaczęłam pisać książki dla dzieci.

Jak napisać recenzję książki?

Jedną z nich był na przykład ,,Zeszyt Recenzenta z Bajkochłonką”, który powstała na fali pytań od Was, drodzy czytelnicy. Pisanie o książkach ciągle staje się coraz bardziej popularne – i świetnie! Wiele osób potrzebowało do tego zadania subtelnego wprowadzenia oraz garści uniwersalnych wskazówek, żeby zmotywować się i zacząć działać. Mam nadzieję, że dzięki tej pozycji powstało nie tylko mnóstwo nowych, książkowych miejsc w internecie, ale także że stała się ona motywacją do czytania lektur przez młodszych odbiorców.

Recenzent książek oraz gier planszowych dla dzieci i nie tylko

Recenzent, a raczej recenzentka – jestem bardzo dumna, że mogę się tak nazywać! Na przestrzeni tych pięciu lat udało mi się nawiązać współpracę z wieloma wspaniałymi Wydawnictwami. Spis wszystkich, dla których miałam przyjemność promować książki czy też gry oraz pisać krytyczne teksty, znajdziecie pod tym linkiem: https://bajkochlonka.pl/wspolpraca/

Aby łatwiej było trafić na interesujące Was treści, w zakładce ,,Kategorie„, znajdziecie podział recenzowanych książek według wieku odbiorców, objętości czy mojej subiektywnej oceny. Ilustratorka Aleksandra Szwajda przygotowała także małe ikonki, odsyłające do większych grup tematycznych, takich jak np.:

  • nowości książek dla dzieci ,
  • gry planszowe dla każdego ,
  • komiksy dla dużych oraz małych ,
  • klasyka literatury dziecięcej ,
  • najpiękniejsze książki na zimę oraz na Gwiazdkę .

Jubileusz bloga i moje święto książki

Te 5 lat upłynęło mi pod znakiem bajek i baśni, mądrych opowieści oraz wartościowych książek popularnonaukowych. Ale nie mogłabym zajmować się tym, co kocham (po godzinach mojej pełnoetatowej pracy), gdyby nie mój mąż. Mąż, który wspiera mnie każdego dnia, przynosząc herbatki, biorąc na siebie dodatkowe spacery z naszą Aurą czy w końcu – przynosząc mi do domu takie słodko-pachnące niespodzianki z okazji urodzin mojego bloga! 

Bajkowa ilustracja

 I to nie wszystko, bo dostałam od niego jeszcze niezwykłą ilustrację (!), którą zamówił specjalnie z tej okazji. Jej autorką jest Julia Gacek, znana jako Tami. To właśnie do niej zwróciłam się 5 lat temu z prośbą o stworzenie mojego loga (które mam do dzisiaj!). 

Mąż postanowił zrobić mi niespodziankę i odnalazł kontakt do ilustratorki, a następnie zlecił jej wykonanie tej pięknej ilustracji. Została ona wydrukowana i porządnie oprawiona u ramiarza. Wisząc w honorowym miejscu naszego mieszkania, będzie przypominać mi o mojej bajecznej, książkowej przygodzie, która niech nigdy się nie kończy!

Rozdania książek dla dzieci

W ramach urodzin, we współpracy z Wydawnictwami:

udało mi się zorganizować fantastyczne rozdania! Mogliście śledzić je na moim Facebooku. Zachęcam do polubienia profilu Bajkochłonka, aby nie przeoczyć kolejnych, niespodziankowych akcji tego rodzaju! 

Dziękuję Wam, moi czytelnicy, że jesteście, zaglądacie, wybieracie moją stronę na poszukiwania pięknych prezentów dla dzieci. Jeżeli macie jakieś uwagi odnośnie jej funkcjonowania – dajcie mi znać, na pewno uwzględnię je podczas kolejnych mniejszych lub większych ,,remontów”. Buziaki!