Duży Wilk i Mały Wilk i listek, który nie chciał spaść – recenzja

Tytuł: Duży Wilk i Mały Wilk i listek, który nie chciał spaść
 Seria: Duży Wilk i Mały Wilk
Autorka: Nadine Brun-Cosme
➜ Ilustracje: Olivier Tallec
➜ Tłumaczenie: Jadwiga Jędryas
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Czekaliście na powrót tej dwójki bohaterów? Wydawnictwo Dwie Siostry chwilę kazało nam czekać na najnowszą część ,,Dużego Wilka i Małego Wilka”, ale wreszcie jest! Tym razem akcja rozgrywa się przede wszystkim zimą, choć ważne jest czekanie… i jeden mały listek.

,,Duży Wilk i Mały Wilk i listek, który nie chciał spaść” to kontynuacja opowieści o przyjaźni bohaterów z książki ,,Duży Wilk i Mały Wilk”. Ich autorką jest Nadine Brun-Cosme, a piękne, niedosłowne ilustracje stworzył Olivier Tallec.

Czy warto czekać?

Tym razem fabuła skupia się na rzeczy teoretycznie niepozornej, która jednak – jak każda, może okazać się niezwykle pożądaną. Czasami jeżeli na czymś bardzo nam zależy, jesteśmy w stanie sobie wmówić, że to coś najważniejszego i najbardziej niezbędnego na świecie. Szczególnie dzieci mają łatwą zdolność do przekonywania siebie, że jakaś zabawka lub słodycz jest gwarantem do osiągnięcia pełnego szczęścia.

Czasami jednak oczekiwanie może sprawić, że bardziej docenimy to, co zostało nam obiecane. Pielęgnowanie w sobie narastającego uczucia ekscytacji może skutkować większą satysfakcją – lub wręcz przeciwnie, istnieje szansa, że przestaniemy czuć potrzebę posiadania danej rzeczy.

O listku, który nie chciał spaść

W przypadku Małego Wilka tym przedmiotem był listek z ukochanego drzewa, który kusił go przez kilka pór roku. Wilczek pragnął go wiosną, latem i jesienią. Duży Wilk nie był jednak skłonny do wdrapywania się na drzewo i zapewnił Małego, że listek niebawem sam spadnie.

Jak łatwo wywnioskować z samego tytułu – to był ten rodzaj listka, który postanowił zostać na gałęzi jak najdłużej. Kiedy już spadły więc wszystkie inne listki, Duży Wilk zdecydował finalnie, że wdrapie się na drzewo. Czy udało mu się spełnić życzenie Małego Wilka? Czy listek był wart czekania na niego tyle czasu?

Radość z uszczęśliwiania innych

Bohaterowie książki ,,Duży Wilk i Mały Wilk i listek, który nie chciał spaść” kolejny raz odwołują się w tekście do sfery emocji, przywiązania i empatii. Tym razem poruszany jest szczególnie wątek poświęcenia dla kogoś bliskiego. Relacja Dużego i Małego Wilka przypomina relację między rodzicem a dzieckiem. Ten pierwszy chciałby zrobić wszystko, aby zobaczyć na twarzy (lub pyszczku) tego drugiego choć cień szczęścia.

Książka jest wielowymiarowa, poetycka i bogata w ważne, ponadczasowe treści. Stanie się początkiem dyskusji oraz zachęci do wspólnego czasu w gronie bliskich oraz… lektury!

Polecam ją wszystkim odbiorcom powyżej 3 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/duzy-wilk-i-maly-wilk-i-listek-ktory-nie-chcial-spasc.html


Poprzedni wpis
Biblioteka Astrid – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Tygrys – recenzja książki dla dzieci i dorosłych
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, +8, 2022, blog książkowy, czekanie, Duży Wilk i Mały Wilk, Duży Wilk i Mały Wilk i listek który nie chciał spaść, Dwie Siostry, Jadwiga Jędryas, książki dla dzieci, książki obrazkowe, Nadine Brun-Cosme, oczekiwanie, odwaga, Olivier Tallec, pory roku, poświęcenie, przyjaźń, radość z dawania, recenzje książek dla dzieci, Wydawnictwo Dwie Siostry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja