Kreatywna książka o archeologii dla dzieci – recenzja

Tytuł: ARCHEOKIDS Kreatywny podręcznik młodego archeologa
Autorzy: Giovanna Baldasarre, Elisabetta Giorgi, Samanta Mariotti, Nina Marotta, Francesco Ripanti
Ilustracje: Stefano Tognetti
Tłumaczenie: Barbara Bardadyn
Wydawnictwo: Levyz
Rok wydania: 2022

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Chcielibyście zostać zawodowymi poszukiwaczami skarbów? Odkrywać tajemnice przeszłości i łączyć wskazówki, które mogą doprowadzić do zadziwiających faktów? Nic prostszego! Wystarczy sięgnąć po to wznowienie jednego z najciekawszych podręczników dla młodych… archeologów!

,,ARCHEOKIDS Kreatywny podręcznik młodego archeologa” to starsza siostra książki, o której opowiadałam ostatnio, a która to także należy do edutainmentu, czyli idei łączącej edukację z rozrywką (mowa o ,,Ekonomia: odkrywam, rozumiem, działam”). Jej autorami jest pięcioro prawdziwych archeologów, którzy połączyli siły w celu stworzenia pozycji będącej początkiem wielkiej przygody dla młodych odkrywców.

Kreatywna książka o archeologii dla dzieci

Książka została podzielona na szereg rozdziałów i początkowo tłumaczy odbiorcom podstawowe pojęcia. Dowiadujemy się czym w ogóle zajmuje się archeologia, jak zostaje się archeologiem czy jak należy przygotować się do wykopalisk. Będziecie jednak zdziwieni jakich jeszcze ciekawostek może dostarczyć ,,ARCHEOKIDS”! 

Autorzy wplatają w tekst słowa, które nawet niektórym dorosłym mogą wydawać się tajemniczymi, zaszyfrowanymi hasłami… być może nigdy wcześniej nie słyszeliście o czymś takim jak: epigrafia, stratygrafia czy bioarcheolog. Nie martwcie się jednak! Kreatywny podręcznik w prosty sposób opisuje nawet najbardziej skomplikowane pojęcia! Przy okazji inspiruje kolejnymi ciekawostkami i… zachęca do aktywności!

Zadania do rozwiązywania

W ,,ARCHEOKIDS Kreatywny podręcznik młodego archeologa” znajdziecie bowiem sporo zadań, które nawiązują do treści z poprzedzającego je rozdziału. Począwszy od prostego na rozgrzewkę łączenia kropek czy zamalowywania konkretnych fragmentów obrazka, po takie wymagające uruchomienia umysłu, łączenia faktów czy rysowania.

Książka pozwala się więc doskonale zaangażować, czerpać wiedzę z rozkładówek pełnymi garściami i przy okazji dobrze bawić – bo właśnie o to chodzi w idei edutainmentu.

Świat archeologii

Ten podręcznik o archeologii nie mógłby jednak istnieć, gdyby nie rozdziały poświęcone największym, archeologicznym odkryciom. Druga część książki to właśnie całkiem pokaźny zbiór ciekawostek dotyczących miejsc lub konkretnych odkryć, których ludzkość dokonała na przestrzeni wieków.

Muszę przyznać, że ,,ARCHEOKIDS” udowadnia, że można zrobić ciekawą pozycję dla młodych czytelników, jednocześnie traktując ich jak poważnych, aspirujących na prawdziwych zawodowców ludzi. Mimo, że książka wzbogacona jest o przyjemne dla oka, kolorowe ilustracje, we wnętrzu znajdziecie też fotografie i przede wszystkim – mnóstwo wartościowego tekstu, który może mieć pozytywny wpływ na wybór przyszłej profesji waszego dziecka!

Polecam ,,ARCHEOKIDS” odbiorcom już powyżej 9 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://levyz.pl/shop/archeokids-kreatywny-podrecznik-mlodego-archeologa/


Poprzedni wpis
Dziadek do Orzechów i Król Myszy – recenzja klasyki
Następny wpis
Świąteczna podróż. 24 opowiadania z okienek kalendarza – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +9, 2022, ARCHEOKIDS, ARCHEOKIDS Kreatywny podręcznik młodego archeologa, archeologia, Barbara Bardadyn, blog książkowy, edukacja dla dzieci, Elisabetta Giorgi, Francesco Ripanti, Giovanna Baldasarre, Kreatywna książka o archeologii dla dzieci, książki dla dzieci, książki o archeologii dla dzieci, książki popularnonaukowe dla dzieci, książki z zadaniami, Levyz, Nina Marotta, recenzent książek dla dzieci, Samanta Mariotti, Stefano Tognetti, Wydawnictwo Levyz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja