O żółwiu, który chciał spać – recenzja

Tytuł: O żółwiu, który chciał spać

Autor: Roberto Aliaga

Ilustracje: Alessandra Cimatoribus

Tłumaczenie: Beata Haniec

Wydawnictwo: Tako

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

Ależ to milutka książka do zasypiania! ,,O żółwiu, który chciał spać” jest bestsellerową opowiastką obrazkową, która podbiła serca dzieci nie tylko w Hiszpanii (skąd pochodzi), ale także w całej Polsce! Wydawnictwo Tako właśnie wznowiło jej nakład.

 

Autorem książki jest Roberto Aliaga, z kolei ilustracje stworzyła Alessandra Cimatoribus. To pozycja, która jest jak piosenka, lub precyzyjniej byłoby napisać – kołysanka. Ma powtarzające się elementy, otula czytelników kołderką beztroski i poczucia bezpieczeństwa, a przy tym zaraża ziewaniem i natychmiast człowiek (czy duży, czy mały) jest gotowy do snu!

 

 

 

Główny bohater, tytułowy żółw pragnie zwyczajnie pójść spać. Szykuje się do zimowego nocowania, gdy nagle rozlega się pukanie. Okazuje się, że odwiedziła go przyjaciółka, która pomyślała, że miło będzie zasypiać żółwiowi, otulonemu ciepłym kocem. Gdy nasz bohater leży już w łóżku i prawie, prawie śpi… znowu rozlega się dźwięk uderzenia o drzwi! 

 

Jak możecie się domyślić, sytuacja powtarza się jeszcze dwa razy. Żółwia za każdym razem odwiedzają dobrzy przyjaciele, którzy troszczą się o jego wygodę i myślą o nim jak najlepiej. Mimo to, bohater czuje się coraz bardziej zdenerwowany. Choć docenia wszystkie miłe gesty, najbardziej na świecie pragnie po prostu spać. I wtedy pojawia się lew…

 

,,O żółwiu, który chciał spać” to książka, która z jednej strony spełnia bardzo proste zadanie – usypia i wycisza dziecko, ale z drugiej pokazuje, że dobry prezent to przede wszystkim taki, który jest wręczony w porę. Gdyby przyjaciele żółwia mieli więcej empatii, domyśliliby się czego tak naprawdę potrzebuje ich kompan.

 

Ta urocza książka ma także doskonałe ilustracje – niech ktoś spróbuje spojrzeć na tego rozkosznie ziewającego żółwia i… samemu nie ziewnąć! Poza tym doskonale ukazana mimika głównego bohatera sprawia, że całość jest nawet trochę humorystyczna.

Warty omówienia jest także tekst – momentami rymowany, nieco poetycki, z powtarzającymi się zdaniami, doskonale skupia uwagę najmłodszych. Uczą się go w mig i chętnie później sami dopowiadają kolejne kwestie.

 

 

 

Jestem przekonana, że ,,O żółwiu, który chciał spać” zrobi furorę w każdym domu! To książka na dobranoc, jakiej potrzebują wszyscy rodzice.

 

Polecam dzieciom już powyżej 2 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: http://tako.biz.pl/p,91,o-zolwiu-ktory-chcial-spac.html

 

 

Poprzedni wpis
Brygada Brawurowych Kur 3 – przedpremierowa recenzja patronatu!
Następny wpis
Pan Barnaba i zagadkowa hipoteza – recenzja
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, 2021, Alessandra Cimatoribus, Beata Haniec, blog o książkach, książka do zasypiania, książka o żółwiu, książki dla dzieci, książki na dobranoc, O żółwiu który chciał spać, przyjaciele, przyjaźń, recenzent książkowy, recenzje książkowe, Roberto Aliaga, Tako, Wydawnictwo Tako, żółw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja