Siedem łóżek malutkiej Popielicy – recenzja

Tytuł: ,,Siedem łóżek malutkiej Popielicy

Autor: Susanna Isern

Ilustracje: Marco Soma

Tłumaczenie: Tomasz Pindel

Wydawnictwo: Tako

Rok wydania: 2019

Objętość:  chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Dzieci, szczególnie te małe często boją się spać same w łóżkach. Czują się dużo pewniej, kiedy mogą przytulić się w nocy do rodziców lub rodzeństwa.

 

Tę samą obawę odczuwała bohaterka ,,Siedmiu łóżek malutkiej Popielicy”, co prawie ściągnęło na nią niemałe kłopoty.

 

 

 

Książka to picturebook z zachwycającymi ilustracjami Marco Soma. Senna kolorystyka z przewagą błękitów i szarości doskonale nadaje się do oglądania przez najmłodszych tuż przed pójściem spać. Lektura może zatem towarzyszyć przy rytuale codziennego zasypiania.

 

Akcja ,,Siedmiu łóżek malutkiej Popielicy” rozgrywa się w Zielonym Lesie w którym obok innych mieszkańców, żyje także tytułowa Popielica.

 

Pewnego dnia jednak coś zmienia się w ich codziennym funkcjonowaniu i niektóre budzą się w swoim domach z niespodziewanym gościem. Znajdują go śpiącego w różnych nietypowych miejscach, takich jak pojemnik na marchew Królika, szuflada z krawatami Rudzika czy etui na okulary Żółwicy.

 

 

 

Tym gościem jest oczywiście malutka Popielica. Zwierzęta nie znając powodu jej nietypowego zachowania, postanawiają przeprowadzić z nią poważną rozmowę. Proszą, żeby nie robiła im niezapowiedzianych wizyt i zaprzestała spania w ich domach.

 

Popielica próbuje się wytłumaczyć, ale niestety nie zostaje dopuszczona do głosu.

 

Kiedy pewnego dnia znika z Zielonego Lasu, zwierzęta zaczynają się martwić. Odnajdują ją dopiero w Szarym Lesie, miejscu znanym z groźnego wilka i w niemal ostatniej chwili udaje się im bezpiecznie sprowadzić Popielicę do domu.

 

Wkrótce tajemnica się wyjaśnia. Popielica zwierza się ze swojej obawy. Zwierzęta są z natury dobre i empatyczne, dlatego znajdują na daną sytuację rozsądne rozwiązanie.

Los jednak tak płata figla, że wkrótce rozwiązanie to nie jest potrzebne. Okazuje się bowiem, że najprzyjemniej śpi się w swoim łóżku, kiedy można je z kimś dzielić.

 

Popielica czując, że to ona jest teraz opiekunką dla nowego przyjaciela, przestaje wędrować z domu do domu i wreszcie przyzwyczaja się do własnego łóżka.

 

 

 

,,Siedem łóżek malutkiej Popielicy” to bardzo ciepła historia z morałem, który przyda się w każdym domu z małym dzieckiem. Pokazanie mu, że spanie we własnym łóżku jest ważnym wydarzeniem, ale także czynnością, której z pewnością nie należy się obawiać, może pomóc rodzicom w oswojeniu malucha z samodzielnymi nocami.

 

Serce ujmują także pokazane w książce projekty zwierzęcych domów. Całość zachwyci pod względem estetycznym i rozczuli za sprawą zgrabnego tekstu.

 

Tę piękną książkę dla dzieci polecam dla dzieci już od 2. roku życia.

 

 

Poprzedni wpis
Banda Czarnej Frotte – recenzja
Następny wpis
Great! – recenzja
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, 2019, blog o książkach, dobranoc, książka na prezent, książki, książki dla dzieci, książki do snu, książki do zasypiania, książki na dobranoc, literatura dziecięca, Marco Soma, noc, picturebook, recenzent książkowy, recenzje książkowe, rytuał codziennego zasypiania, sen, Siedem łóżek malutkiej Popielicy, spanie we własnym łóżku, strona z książkami dla dzieci, Susanna Isern, Tako, Tomasz Pindel, Wydawnictwo Tako, zasypianie

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja