Do widzenia, dzień dobry – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Do widzenia, dzień dobry

Tekst: Cori Doerrfeld

Ilustracje: Cori Doerrfeld

Tłumaczenie: Zofia Raczek

Wydawnictwo: Mamania

Rok wydania: 2019

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

Wydawnictwo Mamania jest tym wydawcą, który śmiało publikuje książki dla najmłodszych o lekkim filozoficznym podtekście. Pozwala dzieciom zagłębić się w tematy delikatnie metafizyczne, które opowiedzą im o najważniejszych uczuciach czy zjawiskach z życia człowieka.

,,Do widzenia, dzień dobry” w żaden sposób nie odstaje od poprzednich tytułów, a miłośnicy książki ,,A królik słuchał” tej samej autorki – Cori Doerrfeld powinni przeczytać ją obowiązkowo.

Najnowszy tytuł artystki porusza ważny temat przemijania – początków i końców. Pokazuje dzieciom, że ludzkie życie składa się z ciągłych momentów, kiedy musimy się z czymś żegnać, co przeważnie nas smuci, ale z drugiej strony czeka nas mnóstwo chwil, kiedy będzie nam dane doświadczyć czegoś po raz pierwszy.

Główną bohaterką picturebooka jest mała dziewczynka Stella. Miniony rok był dla niej wyjątkowo bogaty w ważne wydarzenia.

Poszła do szkoły, poznała tam przyjaciela, obserwowała mijające pory roku, zaprzyjaźniła się. Niestety musiała także uporać się z trudnymi momentami. Przeżyła śmierć swojej złotej rybki, zaliczyła sporo upadków ucząc się jazdy na łyżwach i musiała pożegnać swojego przyjaciela, który się wyprowadzał.

,,Do widzenia, dzień dobry” jest książką, która nieco wdziera się w dziecięcą beztroskę i pokazuje, że życie nie składa się tylko ze szczęśliwym chwil, ale niezależnie od naszego wieku, płci czy pochodzenia musimy przygotować się także na smutniejsze lub trudne momenty.

Warto jednak wtedy pamiętać, że to tylko chwilowe i że tuż za rogiem czeka na nas jakieś innego miłe doświadczenie, którego będziemy uczestnikami.

Nie wszyscy muszą być fanami stylu ilustracji Cori Doerrfeld, ale trzeba jej oddać, że na każdym obrazku udaje jej się przekazać najważniejsze przesłanie chwili. Delikatnie zarysowane emocje bohaterów potęgują efekt i pozwalają dzieciom się z nimi utożsamić.

,,Do widzenia, dzień dobry” polecam jako jeden z ciekawszych tytułów z ostatnich nowości dla najmłodszych. Będzie idealna dla czytelników już od 2. roku życia.

Link strony wydawnictwa: https://mamania.pl/product-pol-403-Do-widzenia-dzien-dobry.html


Poprzedni wpis
Ratunku! Najmilszy smok na świecie – recenzja
Następny wpis
Bagażnik, czyli rzecz o pakowaniu – recenzja
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, +7, 2019, blog o książkach, Cori Doerrfeld, Do widzenia dzień dobry, filozoficzne książki dla dzieci, książka obrazkowa, książki dla dzieci, książki dla dzieci i młodzieży, książki dla dzieci o przemijaniu, Mamania, nowości książkowe dla dzieci, picturebook, pożegnania, pożegnanie, przemijanie, przyjaźń, recenzje książkowe, Wydawnictwo Mamania, Zofia Raczek

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja