fbpx

Bagażnik, czyli rzecz o pakowaniu – recenzja

Bagażnik, czyli rzecz o pakowaniu – recenzja

Tytuł: ,,Bagażnik, czyli rzecz o pakowaniu

Autor: Magdalena Kilarska

Ilustracje: Magdalena Kilarska

Wydawnictwo: Ezop

Rok wydania: 2019

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

 

Recenzja:

Taka recenzja powinna pojawić się na początku wakacji, a nie pod ich koniec, ale odkryłam tę książkę dopiero kilka dni temu.

Przyda się z pewnością przed każdą większą lub mniejszą podróżą.

 

,,Bagażnik, czyli rzecz o pakowaniu” to pozycja polskiej autorki Magdaleny Kilarskiej – nietypowa opowieść o pewnym bocianie Antonim, który tak się rozmiłował w podróżowaniu, że jednocześnie stał się specjalistą od pakowania!

 

 

 

Książka została podzielona na kilka rozdziałów, które porządkują tematykę pod względem rzeczy, które zazwyczaj pakujemy oraz miejsc do których zmierzamy.

 

Antoni udzielanie rad rozpoczyna od podstaw. Tłumaczy po co w ogóle się wyjeżdża, jak zacząć planowanie tego, co zabierzemy oraz w co i w jaki sposób się spakować.

 

Na kolejnych stronach mówi, co jest absolutne niezbędne prawie zawsze, a co można sobie odpuścić na rzecz lżejszego bagażu.

Pomaga oszacować ile ubrań będzie potrzebnych zależnie od długości naszej wyprawy, ale nie zapomina także o cennych radach dotyczących kosmetyków czy przedmiotów pierwszej pomocy z podręcznej apteczki.

 

 

 

 

,,Bagażnik, czyli rzecz o pakowaniu”  przygotuje małych podróżników także w zależności od tego, gdzie się oni wybierają. Za pośrednictwem bociana Antoniego dobrze przygotujemy się do wyprawy w góry, nad morze czy do miasta. Spakujemy się z myślą o wyprawie skupionej na wędrowaniu, odwiedzaniu wsi, spływie kajakiem, obozie sportowym, wyjeździe na narty oraz zimowisko czy zieloną szkołę.

 

W książce pojawia się rozdział poświęcony wyjazdom zagranicznym oraz poradom, jak należy się do nich odpowiednio przygotować.

 

Bardzo ciekawe są także rozdziały o pamiątkach oraz wskazówki dotyczące składania ubrań.

 

 

 

 

,,Bagażnik, czyli rzecz o pakowaniu” jest książką dla dzieci o dość dużym formacie. Na uwagę zasługują także ilustracje, które z jednej strony mają w sobie dużo subtelności, ale z drugiej pełne są detali i kolorów.

 

Książka może być fantastycznym prezentem dołączonym do wiadomości o podróży-niespodziance! Polecam dzieciom już od 4. roku życia.

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
2 komentarze
  • Marta Słocińska
    Odpowiedz

    Czy jest w tej książce informacja, gdzie została wydrukowana? Pozdrawiam serdecznie,

    8 kwietnia 2021 at 17:23

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--