Horror! Czyli skąd się biorą dzieci – recenzja

Tytuł: ,,Horror! Czyli skąd się biorą dzieci”

Autor: Grzegorz Kasdepke

Ilustracje: Paulina Daniluk 

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2021 (2010)

Objętość:  chudzina 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu , dla rodziców

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Wychowanków pani Miłki i samą panią Miłkę pewnie już znacie. To bohaterowie lubianej serii książek Grzegorza Kasdepke o przedszkolnej rzeczywistości i ważnych sprawach najmłodszych. Na stronie możecie znaleźć także recenzję innej części z tego cyklu, czyli ,,Tylko bez całowania! Czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami.

 

,,Horror! Czyli skąd się biorą dzieci” w nowym wydaniu ukazała się całkiem niedawno. Jest to wznowienie książki z 2010 roku. W największym skrócie – to opowieść o tym, dlaczego nie warto ufać we wszystkich sprawach kolegom i koleżankom.

 

 

Fabuła rozpoczyna się bardzo emocjonująco – dzieci, w tym przede wszystkim Rozalka, Bodzio i Grześ dowiadują się, że pani Miłka… zjadła dziecko. Słusznie wpadają więc w panikę i starają się ukryć, żeby wychowawczyni nie mogła ich znaleźć, a następnie skonsumować. 

 

Co gorsza, za oknami szaleje burza, będąc jednocześnie doskonałym tłem do tego pełnego grozy przedstawienia. Sprawy rozwijają się tak drastycznie, że wkrótce przedszkole odwiedzają komandosi, a pani dyrektorka niemal mdleje z nadmiaru emocji! 

 

,,Horror! Czyli skąd się biorą dzieci” to ujęta w konwencji opowieści grozy historia o tym skąd NAPRAWDĘ biorą się dzieci. Autor prowadząc czytelnika przez rozmaite stereotypy i kreatywne propozycje, podaje w końcu finalną odpowiedź, która z pewnością zaspokoi ciekawość najmłodszych. Jest ona sformułowana w odpowiedni sposób, a mimo to nie unika nazywania rzeczy po imieniu. 

 

 

 

Z takiego ujęcia tematu z pewnością będą zadowoleni także sami rodzice, którym książka pomoże przejść etap pierwszej rozmowy z dziećmi na temat prokreacji. Takie pytania mogą pojawiać się już w przedszkolu, dlatego obserwując poczynania rówieśników i odnajdując w ich przygodach nie tylko naukę, ale i emocjonująco spędzony czas, lektura z pewnością trafi w ich gusta. 

 

Dodatkowo jej przyjemna oprawa wizualna, czyli kolorowe ilustracje Pauliny Daniluk z wieloma ekspresyjnymi bohaterami oraz zabawa formą, urozmaicą słuchanie podczas wspólnego czytania.

Żeby jeszcze ułatwić pracę z tą książką, na końcu znalazła się sekcja dla dzieci i opiekunów, która pomoże rozpocząć rozmowę i zastanowić się razem nad treścią tego, o czym przed chwilą się przeczytało. 

 

Polecam tę pozycję przedszkolakom oraz uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej.

Link do strony Wydawnictwa: https://nk.com.pl/horror-czyli-skad-sie-biora-dzieci/2874/ksiazka.html

 

 

Poprzedni wpis
Zły Kocurek – seria książek (nie tylko) dla kociarzy
Następny wpis
Pandemic Legacy: Sezon 0 – recenzja najlepszej gry planszowej
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2010, 2021, blog książkowy, burza, emocje, Grzegorz Kasdepke, Horror! Czyli skąd się biorą dzieci, książki dla dzieci, książki o tym skąd się biorą dzieci, Nasza Księgarnia, Paulina Daniluk, przedszkolak, przedszkole, recenzje książek dla dzieci, recenzje książkowe, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja