fbpx

Tylko bez całowania! – recenzja

Tytuł: ,,Tylko bez całowania! Czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami”

Autor: Grzegorz Kasdepke

Ilustracje: Paulina Daniluk 

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2020 (2008)

Objętość:  chudzina 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla rodziców

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Temat emocji i uczuć często przewija się w książkach dla dzieci. Nie ma się czemu dziwić – dopóki nie potrafimy nazwać tego, co akurat odczuwamy, jest nam dużo ciężej przebywać wśród innych i komunikować im o tym, co dzieje się w naszym wnętrzu. 

 

Grzegorz Kasdepke w swojej kolejnej fenomenalnej książce ,,Tylko bez całowania! Czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami” na przykładzie pewnej grupy asertywnych przedszkolaków, objaśnia jak to jest m.in. z tęsknotą, wstydem, nudą czy radością. 

Jest to nowe wydanie pozycji z 2008 roku. Być może zostało odświeżone ze względu na przyszłą metamorfozę innych książek autora z serii o uczuciach! 

 

 

 

Pisałam już o wielu książkach na ten temat, ale przeważnie były to albo pozycje z wieloma krótkimi opowiadaniami (np. ,,12 ważnych emocji”, ,,Wielka księga supermocy”, ,,Uczucia. Dziecinne opowieści o tym, co najważniejsze”, ,,Uczuciometr inspektora Krokodyla”), historie o jednej emocji (np. ,,Uczucia, co to takiego?”), lektury dla maluszków (np. ,,Kolorowy potwór. Książka pop-up” ) lub propozycje popularnonaukowe (np. ,,Wszystko o emocjach”). 

 

,,Tylko bez całowania!” jest z kolei książką, gdzie ciągle towarzyszą nam ci sami bohaterowie, a wszystkie emocje zostały pokazane na ich przykładzie. Historia rozpoczyna się całkiem zabawnie od pierwszego dnia w przedszkolu… nowej pani, która będzie opowiadać dzieciom o uczuciach. Pani Miłka (bo nieprzypadkowo takie dostała imię) bardzo się denerwowała swoim pierwszym dniem wśród maluchów. Być może dlatego postanowiła przyprowadzić ze sobą swojego przyjaciela – teatralnego pajacyka. Jak okazuje się z czasem, pomaga on nie tylko jej w lepszym rozumieniu emocji, ale także obecnym w przedszkolu dzieciom.

 

Podczas lektury czytelnicy poznają Grzesia i zakochaną w Grzesiu Rozalkę (niestety bez wzajemności), spotkają panią dyrektor, niezwykle mądrego Bodzia oraz również Zosię i Rafałka. Dzieci dowiedzą się czym jest wstręt , zazdrość czy nuda (i dlaczego nie zawsze jaka taka zła).

 

 

 

 

,,Tylko bez całowania!” została podzielona na rozdziały według różnych emocji, a po każdym z nich następuje małe podsumowanie, gdzie autor bliżej przygląda się danemu uczuciu oraz radzi dzieciom i dorosłym jak można lepiej je oswoić. 

 

Humorystyczne i pełne ekspresyjnych bohaterów ilustracje stworzyła z kolei Paulina Daniluk. 

Książkę ,,Tylko bez całowania!” polecam szczególnie przedszkolakom i ich rodzicom jako solidną podstawę podczas rozmowy na wymagające tematy.

Link do strony Wydawnictwa: https://nk.com.pl/tylko-bez-calowania-czyli-jak-sobie-radzic-z-niektorymi-emocjami/2813/ksiazka.html#.Xz_cLS3USX0

 

 

Poprzedni wpis
Zwierzaki wierszaki – recenzja
Następny wpis
Oskar Pazurek – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód, były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja
Menu