fbpx

Zwierzaki wierszaki – recenzja

Zwierzaki wierszaki – recenzja

 

Tytuł: ,,Zwierzaki wierszaki”

Autorzy: Wanda Chotomska, Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Dorota Głośnicka, Danuta Wawiłow, Stanisław Jachowicz, Dorota Gellner, Irena Landau

Ilustracje: Agnieszka Antoniewicz

Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2020

Objętość:  chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Dzisiaj lekko, przyjemnie i klasycznie. Wydawnictwo Papilon potrafi rozpieścić swoich czytelników porządnie wykonanymi kartonówkami. Niedawno pisałam o ich nowej serii ,,Liczyświnki oraz ,,Kolorysie, a cofając się wstecz jeszcze dalej, polecałam chociażby ,,Zasypianki czy ,,Klasykę dla smyka. Julian Tuwim i Jan Brzechwa. Co łączy te książki z ostatnio wydanymi ,,Zwierzakami wierszakami”? 

 

To kartonówka, która zachwyci zarówno małych miłośników poezji jak i wszystkich kochających zwierzęta. W tym całkiem pokaźnym zbiorze znalazły się utwory poetów o takich nazwiskach jak: Wanda Chotomska, Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Dorota Głośnicka, Danuta Wawiłow, Stanisław Jachowicz, Dorota Gellner czy Irena Landau. Samych wierszy jest jednak znacznie więcej, bo aż ponad 20!

 

 

 

 

Twórcy książki postarali się, żeby znalazły się w niej najpiękniejsze krótkie i rymowane opowieści o różnych zwierzakach – począwszy od lisów, ptaków, dzików, świnek, niedźwiedzi, kangurów i oczywiście psów oraz kotów.

 

Znajdziemy tutaj absolutne klasyki jak ,,Sroczka kaszkę warzyła”, ,,Wlazł kotek na płotek”, ,,Chory kotek” czy ,,Na Wyspach Bergamutach”.  Jest też trochę odrobinę nowszej i mniej znanej poezji, która spodoba się równie mocno. 

 

Dodatkowe przyjemności w ,,Zwierzakach wierszakach” zapewnia strona wizualna. Jej sprawczynią jest Agnieszka Antoniewicz, która stworzyła pełne życia i kolorów, dynamiczne ilustracje do każdego z utworów. Dzięki nim dostaliśmy książkę bardzo estetyczną, którą z powodzeniem można podarować na prezent lub postawić we własnej biblioteczce.

 

Polecam ,,Zwierzaki wierszaki” wszystkim dzieciom już od pierwszych miesięcy życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-najmlodszych-0-2-lata/zwierzaki-wierszaki

 

 

&nbsp

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment