Gry i zabawy dla dzieci – recenzja

 

Tytuł: ,,Gry i zabawy dla dzieci”

Autor: Małgorzata Cieślak

Ilustracje: Joanna Zagner-Kołat

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2020

Objętość:  prawie jak encyklopedia!

Dla kogo: dla rodziców

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Zbliża się rok szkolny, a jak rok szkolny to i prawie jesień, a jak jesień to wiecznie brzydka pogoda i trzeba będzie zostać w domu, bo nikomu nie będzie się chciało wyściubiać nosa na zewnątrz (uff!). 

 

Już wcześniej warto uzbroić się w odpowiednie materiały edukacyjne, tym razem trochę bardziej dla rodziców, opiekunów czy starszego rodzeństwa niż dla samych dzieci, bo to one będą w finalnym rozliczeniu przez nas zabawiane. 

 

Jeżeli tytuł ,,Gry i zabawy dla dzieci” Małgorzaty Cieślak wydaje się być znajomym, to prawdopodobnie kojarzycie wydanie z 2007 roku. To jest tym najnowszym i uzupełnionym przez autorkę, które ostatnio ukazało się nakładem Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

 

 

 

Dla komfortu korzystania, książka została podzielona według wieku odbiorców lub – co ciekawe – także według miejsca zabaw. Autorka przygotowała ćwiczenia na każdy miesiąc życia dziecka – do roku, a następnie propozycje rozróżniła według aktywności dla maluchów rocznych, dwuletnich oraz tych powyżej trzech lat. 

 

W książce znajdziemy także pomysły na zajęcia podczas urodzin, jazdy samochodem, zabawy nad morzem, w lesie, w ogrodzie czy w wannie. ,,Gry i zabawy dla dzieci” to zdecydowanie obszerna lektura, która może uratować dzień, ale i zmotywować do aktywnego spędzania czasu razem. 

 

To nie tylko książka z propozycjami na walkę z nudą, ale także bogate źródło zadań wzbudzających w dzieciach kreatywność, uczących je samoświadomości czy rozwijających wyobraźnię. Nie ma co zwlekać z rozpoczęciem wspólnej zabawy. Jest tyle rodzajów aktywności, że można pomysłowo spędzać czas zarówno z dzieckiem kilkuletnim jak i kilkumiesięcznym. 

 

 

 

 

Autorka zwraca uwagę jak wiele rodzajów zabaw rozróżniamy – manipulacyjne, tematyczne czy konstrukcyjne. Możemy także wykorzystać potencjał gier dydaktycznych bądź ruchowych. W książce ,,Gdy i zabawy dla dzieci” odnajdziemy całe spektrum propozycji przyjemnego zapełnienia czasu i budowania więzi – z korzyścią dla obu stron! 

 

Bardzo spodobała mi się propozycja dla 2-latka o nazwie ,,Coś mi to przypomina”, gdzie bawimy się w rozpoznawanie i nazywanie dźwięków. Ciekawym przykładem są także ,,Wesołe paluszki”, którymi możemy zająć 3-miesięcznego malucha. Korzystając z flamastrów urządzamy mu swego rodzaju małe przedstawienie z udziałem naszych własnych dłoni (uwaga, trzeba być ostrożnym przy wybieraniu mazaków – lepiej unikać tych niezmywalnych!). 

 

Polecam ,,Gry i zabawy dla dzieci” nie tylko rodzicom do sięgania po codzienne inspiracje, ale również dziadkom, nianiom czy nauczycielom. Choć bardzo możliwe, że o większości wymienionych w książce aktywności już słyszeliście, to jednak mając je na wyciągnięcie ręki, z pewnością o nich nie zapomnicie.

Link do strony Wydawnictwa: https://nk.com.pl/gry-i-zabawy-dla-dzieci/2816/ksiazka.html#.Xz1aRC3USX0

 

 

Poprzedni wpis
Płaszcz i szpony. Integral 1 – recenzja
Następny wpis
Zwierzaki wierszaki – recenzja książki dla dzieci
Tags: +18, 2020, blog o książkach, co robić z dziećmi, dziecko się nudzi, gry, Gry i zabawy dla dzieci, Joanna Zagner - Kołat, książka z inspiracjami zabaw, Małgorzata Cieślak, Nasza Księgarnia, pomysły na zabawy z dziećmi, propozycje zabaw dla dzieci, recenzent książkowy, recenzje książek, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, zabawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja