777 pomysłów na zabawy z książką – recenzja

Tytuł: 777 pomysłów na zabawy z książką

Autorka: Małgorzata Swędrowska

Ilustracje: Tomasz Kaczkowski

Wydawnictwo: Mamania

Rok wydania: 2021

Objętość: prawie jak encyklopedia!

Dla kogo: dla rodziców

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Zainteresować młodego odbiorcę literaturą to nie lada wyzwanie! Szczególnie teraz, kiedy konkurują z nią fantastyczne seriale, bajki, gry oraz zabawki. Żeby misja zarażania czytelnictwem powiodła się, najlepiej rozpocząć ją jak najwcześniej – nawet na długo przed tym jak dziecko nauczy się czytać.

 

Małgorzata Swędrowska chyba znana przez wszystkich propagatorka czytelnictwa, autorka oraz animatorka napisała książkę, która z pewnością pomoże lepiej zaprzyjaźnić się z literaturą. ,,777 pomysłów na zabawy z książką” to całkiem pokaźny zbiór aktywności, rad oraz wskazówek, które pomogą stać się każdemu bardziej zaangażowanym czytelnikiem.

 

 

Jednym z najlepszych sposób na to, żeby zachęcić dziecko do czytania… jest czytać samemu. Najmłodsi obserwując rodziców, opiekunów czy rodzeństwo uczą się powielać ich zachowanie. Kiedy widzą, że rodzice czytają z przyjemnością i mają z tego mnóstwo frajdy – książka będzie kojarzyć się im z czymś pozytywnym. 

 

Lektura została podzielona na dwie główne części, zatytułowane: Zabawa oraz Nauka. W pierwszej szczególny nacisk autorka kładzie na wypracowaniu z dzieckiem swego rodzaju rytuałów – zapewnienie przestrzeni, gdzie mały czytelnik może czuć się bezpiecznie, ale jednocześnie będzie zaintrygowany i ciekawy. W jednym z rozdziałów przeczytamy jak tak z pozoru prozaiczna czynność, jaką jest wybieranie lektury, odpowiednio przeprowadzona i zainicjowana, może przynieść zupełnie różne rezultaty. 

 

 

,,777 pomysłów na zabawy z książką” jest odpowiedzią na wszystkie pytania, zadawane przez zmartwionych rodziców, których dzieci nie chcą czytać. Za jej pośrednictwem można nauczyć się pokazać maluchom jak inspirujące może być doświadczenie spędzania czasu z lekturą, ale także – jak ciekawy jest to przedmiot sam w sobie. 

 

Propozycje zabaw obejmują jednak nie tylko aktywności bezpośrednio związane z książką, ale także chwile przed i po. Pozwalają lepiej przyswoić przeczytaną treść lub dają narzędzia, dzięki którym dzieci mogą lepiej otworzyć się na jakiś konkretny temat czy zagadnienie.

Autorka zamieściła także w książce swoje propozycje ciekawych lektur do zapoznania, dzieląc je według praktycznych kategorii.

 

 

 

Jestem przekonana, że ,,777 pomysłów na zabawy z książką” będzie cenną pomocą nie tylko dla rodziców, ale także dla nauczycieli, którym zależy na dziecięcej przyjaźni z literaturą.

Link do strony Wydawnictwa: https://mamania.pl/product-pol-743-777-pomyslow-na-zabawy-z-ksiazka.html

 

 

Poprzedni wpis
Wojna skowronków – recenzja
Następny wpis
Królowa kolorów – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja