Książka dla psa – recenzja

Tytuł: Książka dla psa
Seria: Psy i koty
Autorki: Monika Hanulak, Grażka Lange
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją, dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Wydawnictwo Dwie Siostry zdecydowało się ostatnio na bardzo innowacyjny krok i postanowiło w krąg czytelników wciągnąć także… czworonogi! Pod lupą znalazły się przede wszystkim psy i koty, dla których zostały wydane dedykowane im książki.

,,Książka dla psa” oraz ,,Książka dla kota” to pozycje przygotowane przez Monikę Hanulak oraz Grażkę Lange i należące do serii ,,Psy i koty”. Ja, z wiadomych względów pełnienia roli opiekunki nad pewną psią damą, zdecydowałam się na pozycję ,,Książka dla psa”.

To zadziwiająca, wieloformatowa książka, wydana w twardej, dodatkowo pogrubionej oprawie. To pozycja-poprawiacz nastroju. Składa się na serię prostych, niemal monochromatycznych ilustracji z linijkami tekstu, które nad wyraz często można usłyszeć w każdym domu, w którym mieszka pies.

W ,,Książce dla psa” występuje wiele futrzastych bohaterów. Ich uproszczone, pozbawione szczegółów sylwetki sprawiają, że przedstawione psy stają się swego rodzaju symbolami. Dzięki temu reprezentują poniekąd zarówno konkretne rasy jak i psy zupełnie bezrasowe. Na stronach tej pozycji można więc z powodzeniem odnaleźć także podobieństwa do własnego psa.

Kwestie takie jak: ,,Gdzie jest patyk?”, ,,Kot”, ,,Hop! Na kanapę” czy przede wszystkim… ,,Idziemy na spacer” – budzą wiele emocji w naszych psich czworonogach. Oczywiście celem książki nie jest dezorientowanie pupili, ale zachęta do spędzania z nimi czasu oraz swego rodzaju złożenie hołdu komunikacji między opiekunami a ich psami. 

Pozycja prezentuje serię poruszających scen z codziennego życia, które przypominają nam jak ważne są psy w naszej egzystencji.

Dzięki dużym literom oraz prostej czcionce nawet początkujący czytelnicy mogą samodzielnie odczytywać tekst swoim pieskom. W zasadzie takie ćwiczenia z wiernym, cierpliwym oraz nieporuszonym słuchaczem będą bardzo wartościowe dla kogoś, kto dopiero uczy się składać litery.

,,Książka dla psa” to pozycja, która niewątpliwie ma wiele uroku i która sprawia dużo przyjemności. Jest to jednak też obiekt, który można nazwać małym… kaprysem.  Pewnie taka decyzja zakupowa wyda się trudna do zaakceptowania komuś, kto nie jest w 100% psim miłośnikiem, ale jak wiadomo – pragnienia fanów futrzastych przyjaciół mogą wymykać się żelaznym regułom logiki.

Polecam ,,Książkę dla psa” wszystkim powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/ksiazka-dla-psa.html

 

Poprzedni wpis
KSIĄŻKI Z PRZYSZŁOŚCI CZ. 46
Następny wpis
Kaligrafia przedwojenna. Elementarze polskie – recenzja
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2021, blog książkowy, Dwie Siostry, Grażka Lange, koty, książka dla kogoś kto kocha psy, Książka dla psa, książki dla dzieci, Monika Hanulak, psy, Psy i koty, recenzent, recenzje książek, Wydawnictwo Dwie Siostry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja