Królowa kolorów – recenzja

Tytuł: Królowa kolorów

Autorka: Jutta Bauer

Ilustracje: Jutta Bauer

Tłumaczenie: Anna Kierejewska

Wydawnictwo: Dwie Siostry

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

Sektor książek o kolorach od zawsze miał sporą konkurencję. W księgarniach stoją piękne, międzynarodowe bestsellery (Czarna książka kolorów, Kolorowy potwór czy Historia kolorów), ale i polskie wydawnictwa mają się czym pochwalić (Kolorysie).

 

Wydawnictwo Dwie Siostry podwoiło stawkę i zaproponowało czytelnikom książkę niemieckiej autorki. ,,Królowa kolorów” jest pozycją aktywnościową, bardzo interesującą wizualnie, zabawną i edukacyjną, która mnie w pełni zachwyciła!

 

 

 

Opowiada historię królowej Mazaldy, która posiadła niezwykłą moc przywoływania kolorów. Czytelnik obserwując poczynania głównej bohaterki, szybko zdaje sobie sprawę, że każda barwa wywołuje jakiś konkretny stan emocjonalny. Wraz z pojawieniem się niebieskiego, czerwonego czy żółtego, królowa Mazalda staje się spokojna, dzika i pełna energii lub niespokojna, a nawet smutna.

 

Na uwagę zasługuje przede wszystkim warstwa wizualna oraz pomysłowość autorki. W książce niektóre szczegóły tła oraz samą bohaterkę narysowano grubymi, czarnymi konturami. Pojawiające się kolory wyglądają z kolei jak gdyby lektura trafiła w ręce młodego artysty! Tekstura kredek doskonale odznacza się na tych monochromatycznych rozkładówkach! 

 

Mało tego – narrator sam zachęca najmłodszych, żeby sięgali po pisadło i wypełniali puste miejsca na kartkach. Na końcu książki jest nawet specjalna część z poleceniami, która pozwoli rozwinąć dziecięcą wyobraźnię i da możliwość samodzielnego stworzenia nowych bohaterów w królestwie Mazaldy.

 

 

 

Lektura idealnie łączy podstawową znajomość kolorów z różnymi emocjami. Za sprawą ,,Królowej kolorów” dzieci poznają uczucia, ale także podstawy plastyki – w tekście znajdują się bowiem wskazówki dotyczące mieszania barw. 

Książka instynktownie podpowiada w jaki sposób należy odczytywać kolorystyczne intencje. Poza tym jest pełna ekspresji, oryginalna i wartościowa.

 

Zdecydowanie polecam ją wszystkim dzieciom powyżej 3 roku życia. Świetnie sprawdzi się na zajęciach w przedszkolu czy podczas domowej edukacji połączonej z zabawą.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-krolowa_kolorow.html

 

 

Poprzedni wpis
777 pomysłów na zabawy z książką – recenzja
Następny wpis
Świat dinozaurów – recenzja gry elektronicznej
Tags: +3, +4, +5, +6, 2021, Anna Kierejewska, blog książkowy, Dwie Siostry, Jutta Bauer, kolory, Królowa kolorów, książka o kolorach, książki aktywnościowe dla dzieci, książki dla dzieci, recenzent książek dla dzieci, recenzje książkowe, Wydawnictwo Dwie Siostry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja