Najmocniej na świecie! – recenzja książki

Tytuł: Najmocniej na świecie!

Autorka: Trish Cooke

Ilustracje: Helen Oxenbury

Tłumaczenie: Dominika Cieśla-Szymańska

Wydawnictwo: Dwie Siostry

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Dosłownie recenzję wcześniej mogliście przeczytać o poetyckiej książce o miłości dla obecnych i przyszłych przedszkolaków (,,Miłość). Ten wpis poświęcam picturebookowi dla najmłodszych, który porusza bardzo zbliżony temat. 

,,Najmocniej na świecie!” jest lekturą pełną rodzinnego ciepła, ekscytującego oczekiwania i miłych rytuałów. Jej autorka Trish Cooke osiągnęła sukces właśnie dzięki tej książce, pomogła jej ona zyskać uznanie w świecie literatury dziecięcej. Ilustracje do nowości od Wydawnictwa Dwie Siostry stworzyła z kolei Helen Oxenbury. Z pewnością kojarzycie jej obrazki w klasyce ,,Idziemy na niedźwiedzia.

,,Najmocniej na świecie!” to opowiastka, w której napięcie rośnie z każdą następną stroną. Uwagę czytelników pomagają utrzymać powtarzane wersy oraz swego rodzaju zabieg zwany efektem domina, czyli w tym wypadku pomnażane sytuacje, prowadzące do wielkiego finału. 

Głównym bohaterem jest mały, około roczny lub dwuletni chłopiec. Razem z mamą wyraźnie na coś czeka. Siedzą na kanapie i z uwagą wyglądają przez okno. Nagle – dzwonek do drzwi, przychodzi ciocia. Malec jest w centrum uwagi – kobieta tuli go i spędza z nim czas. Za chwilę sytuacja się powtarza, ponownie słychać dźwięk dzwonka. Tym razem przychodzi wujek, po nim babcie, itd.

Za każdy razem chłopiec dostaje mnóstwo uwagi od członków swojej rodziny. Widać, że bardzo cieszą się, że go widzą i jasno dają mu znać, że jest dla nich ogromnie ważny. 

Takie potęgowanie miłości prowadzi do wielkiego finału, o którym wspominałam już wcześniej. Nie będę zdradzać zakończenia, chociaż to nie fabuła jest najbardziej istotną kwestią w tej książce. Zaproponowany przez autorkę rozwój akcji i z pewnością Wam się spodoba.

,,Najmocniej na świecie!” korzystając z metod, które doskonale sprawdzają się w przypadku maluchów – czyli powtarzanego tekstu, wyrazów dźwiękonaśladowczych oraz prostych zadań, pokazuje relację głównego bohatera z jego bliskimi. Ta książka jest tym, co często my sami mamy zachowane w pamięci jako wspomnienia z dzieciństwa. Takie chwile zazwyczaj kojarzymy ze świętami, imieninami lub imprezami okolicznościowymi – kiedy spotykamy się razem całą rodziną, spędzamy czas i zacieśniamy więzi. 

Polecam taką dawkę ciepła wszystkim maluchom już powyżej 1 roku życia. Jestem pewna, że wszystkie dzieci pokochają tę książkę i będzie dla nich ważna w kolejnych miesiącach i latach życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-najmocniej_na_swiecie.html

 


Poprzedni wpis
Miłość – recenzja
Następny wpis
M jak morze – recenzja książki dla dzieci
Tags: +1, +2, +3, +4, +5, +6, 2021, blog książkowy, Dominika Cieśla-Szymańska, Dwie Siostry, Helen Oxenbury, książka obrazkowa, książki dla dzieci, książki dla maluchów, miłość, Najmocniej na świecie!, oczekiwanie, recenzje książkowe, rodzina, Trish Cooke, Wydawnictwo Dwie Siostry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja