Lil i Put – komiksowa seria (nie tylko) dla dzieci!

Seria: ,,Lil i Put”

Scenariusz: Kur

Rysunki: Bedyk

Wydawnictwo: Egmont Polska

Rok wydania: 2020

Objętość:  chudzina 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

  

Recenzja:

Nie wiem czy mieliście już szansę słyszeć o dwóch małoludach Lilu i Pucie, jednak jeśli z jakiegoś powodu ominęła Was ta seria – polecam jej niezwłoczne nadrobienie.

 

We wrześniu 2020 roku ukazał się 5 tom ,,Lil i Put. Parada przypałów”. Ten, tak jak i poprzednie, został zrealizowany przez dwójkę twórców: Bedyka (Piotr Bednarczyk) odpowiedzialnego za rysunki oraz Kura (Maciej ,,Maiki” Kur), który wymyśla fabułę, postacie i pakuje bohaterów w niezłe tarapaty. Co więcej, od 2017 roku seria ukazuje się cyklicznie w magazynie ,,Nowa Fantastyka”, a scenariusz ,,Plusk” z drugiego tomu znalazł się w szkolnych podręcznikach.

 

 

 

Podczas ostatniej edycji Komiksowej Warszawy rozmawialiśmy z Maciejem Kurem o humorze w książkach dla dzieci, bo choć ,,Lil i Put” to opowieść rozgrywana w świecie fantastyki, nie brak w niej absurdalnego poczucia humoru, zabawnych gagów i slapsticku.  

 

 

Począwszy od pierwszej części – ,,Lil i Put. Jak przelać kota do kieliszka?” poznajemy dwójkę bohaterów, którzy mają nieco nonszalanckie podejście do rzeczywistości. To zawodowi bumelanci (jak zresztą brzmi tytuł czwartego tomu), którzy szczęścia upatrują w częstych przygodach, niezobowiązujących zajęciach i spełnianiu własnych zachcianek. Trzeba jednak im oddać, że to wierni przyjaciele, którzy – jeśli tylko ruszy ich sumienie, są w stanie wiele zrobić dla swoich bliskich.

 

Postaci, których Lil i Put spotykają na swojej drodze jest sporo. W zasadzie z każdym tomem pojawiają się kolejne – jeszcze bardziej oryginalne od poprzednich. Jedną z moich ulubionych, która (oprócz tego, że nie ma jej w tytule), jest tak samo ważna jak dwójka niskorosłych panów, to Miksja. Dziewczyna jest praktykującą magiczką i elfką, która choć na pozór nie ma wiele wspólnego z małoludami, szybko zawiązuje z nimi przyjaźń. Wspólnie wystawią swoją relację na wiele trudnych prób, które z pewnością przypadną do gustu czytelnikom.

 

 

 

Uniwersum serii zamieszkuje wiele różnych ras i gatunków rozmaitych istot. Autorzy często pokazują je w krzywym zwierciadle, oferując odbiorcom coś zupełnie nowego w tym, czasami pełnym patosu, świecie fantastyki. Taka świeżość przyciąga, dzięki niej lektura jest satysfakcjonująca i sprawia mnóstwo frajdy!

Kolejnym atutem jest warstwa wizualna. Dynamiczne kadry, żywe kolory oraz doskonale odwzorowana mimika potęguje finalny efekt. 

 

I choć jestem raczej fanką bardziej złożonych opowieści (takich jak w pierwszych tomach), to nawet przy ostatnich, gdzie historie są zauważalnie krótsze, świetnie się bawię i z niecierpliwością czekam już na tom 6 (który podobno w przygotowaniach!). 

 

Serię ,,Lil i Put” polecam wszystkim powyżej 10 roku życia!

 

 

 

 

Spis wszystkich części (w kolejności ukazywania się):

– ,,Lil i Put. Jak przelać kota do kieliszka?”

– ,,Lil i Put. Chodu!!!”,

– ,,Lil i Put. Czarująca panna młoda”,

– ,,Lil i Put. Zawodowi bumelanci”,

– ,,Lil i Put. Parada przypałów”.

 

Link do strony Wydawnictwa ostatniego tomu: https://egmont.pl/Lil-i-Put.-Parada-przypalow.-Tom-5,32646147,p.html

 

 

Poprzedni wpis
Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka – wyczekiwane wznowienie!
Następny wpis
Lis, Sąsiad i nasza planeta – recenzja
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, 2020, Bedyk, blog książkowy, Egmont, Egmont Polska, elfy, fantastyka, ironia, karykatura, komiksy dla dzieci, krasnoludy, książki dla dzieci, Kur, Lil i Put, Lil i Put. Chodu!!!, Lil i Put. Czarująca panna młoda, Lil i Put. Jak przelać kota do kieliszka?, Lil i Put. Parada przypałów, Lil i Put. Zawodowi bumelanci, Maciej, Maiki” Kur, Piotr Bednarczyk, recenzent książkowy, seria komiksowa, smoki, Wydawnictwo Egmont

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja