Komiksowa seria o piłce nożnej – Louca 6 i 7 tom

Tytuły: Louca. Konfrontacje. Tom 6, Louca. Wszystko idzie źle. Tom 7
Seria: Louca
Scenariusz: Bruno Dequier
Rysunki: Bruno Dequier
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2023, 2024

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Kiedy przerzuciłam ostatnią stronę siódmego tomu serii o Louce – uśmiech nie schodził mi z twarzy. Jakaż to była satysfakcjonująca lektura i w jak ciekawym miejscu się skończyła! Jednocześnie zapowiadając e-sportowe zawody tomu ósmego oraz… widmo śmiertelnego niebezpieczeństwa, które zawisło nad głównym bohaterem.

Najlepsza seria komiksowa o sporcie dla nastolatków

W tej recenzji skupiam się jednocześnie na dwóch tomach jednej z najlepszych, komiksowych serii dla nastolatków, ze sportem jako znaczącym, nomen omen, graczem fabularnym:

  • Louca. Konfrontacje. Tom 6,
  • Louca. Wszystko idzie źle. Tom 7.

Przy okazji bardzo się cieszę, że mogłam od razu przeczytać te dwie części, bo gdybym miała poprzestać na szóstym tomie, chybabym nie podołała zaserwowanemu nam suspensowi przez twórcę Bruno Dequiera. Musicie bowiem wiedzieć, że Konfrontacje kończą się tak niespodziewanym zwrotem akcji, że czapki z głów!

Te dwa tomy powiązane są również pod jeszcze jednym, istotnym względem. Już od jakiegoś czasu Louca pracuje nad tym, aby przygotować skład nowo powstałej drużyny Feniksów. Wiele osób nie zna jego wszystkich, częściowo ukrytych zamiarów, ale przede wszystkim – nie zdaje sobie sprawy także z… małej pomocy, którą chłopak otrzymuje.


Gra na dwa frony

Louca jest bowiem typowym przykładem gapy. Nie jest to typ sportowca, którego inni mogliby podziwiać. A jednak, kiedy tylko staje na boisku (i nie ma znaczenia czy jest to boisko do piłki nożnej czy tenisa), skacze w dal, zakłada rękawice bokserskie czy gra w golfa – jest niepokonany. Jak to się dzieje?

Tajną bronią Louci jest… duch! A właściwie chłopak, który zmarł kilka lat temu i wciąż nie może zaznać spokoju, bo sprawcy jest śmierci pozostają na wolności. Louca nie tylko więc na nowo motywuje graczy do powrotu do piłki nożnej, ale i jednocześnie prowadzi własne śledztwo, które ma doprowadzić go do prawdy.

Rola postaci dziewczęcych

Każdorazowo przy okazji tej serii o tym wspominam, ale za każdym też razem scenarzysta i ilustrator w jednej osobie, sprawnie wplata w fabułę wątek uczuciowy. Choć muszę przyznać, że bohaterka – sympatia Louci, mogłaby być nieco bardziej wyrazista i charakterna. 

W historii pełni ona bardziej funkcję symbolu. Dużo ciekawsza jej jest koleżanka, która niewiele mówiąc, wiele manifestuje swoimi drobnymi gestami czy spojrzeniami – poobserwujcie ją w komiksowych kadrach i zobaczcie jak świetnie została przemyślana jej rola!

Każda nowa premiera, zapowiadana w ramach serii o Louce to dla mnie znaczące i radosne wydarzenie. Moim jedynym życzeniem byłoby, żeby usłyszało o niej jak najwięcej czytelników! Cykl polecam każdemu, kto tylko skończył 10 lat.

Link do strony wydawnictwa tom 6: https://egmont.pl/Louca.-Konfrontacje.-Tom-6,75819047,p.html

Link do strony wydawnictwa tom 7: https://egmont.pl/Louca.-Wszystko-idzie-zle.-Tom-7,78776336,p.html

Recenzje pozostałych tomów z komiksowej serii Louca:


Poprzedni wpis
Królik Karolek – nowa seria kartonowych książek od Dwóch Sióstr
Następny wpis
Wulkany. Ogień i życie – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +16, 2023, 2024, blog książkowy, Bruno Dequier, duch, Egmont, komiks, komiks dla nastolatków, komiks o sporcie, komiksy młodzieżowe, książki dla dzieci, Louca, Louca. Konfrontacje. Tom 6, Louca. Wszystko idzie źle. Tom 7, Maria Mosiewicz, nastolatek, pierwsza miłość, piłka nożna, recenzent literacki, recenzje książek, sport, sporty, tajemnica, Wydawnictwo Egmont

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja