Louca. Nadzieja uskrzydla. Tom 4 – recenzja komiksu

Tytuł: Louca. Nadzieja uskrzydla. Tom 4
Seria: Louca
Scenariusz: Bruno Dequier
Rysunki: Bruno Dequier
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Czas wreszcie rozegrać ten mecz! Trzeci tom komiksowej serii ,,Louca” zaserwował czytelnikom niezłego cliffhangera, zawieszając akcję w samym środku ważnych rozgrywek. Nic więc dziwnego, że wszyscy z wielkimi emocjami czekaliśmy na kontynuację i kiedy wreszcie się ukazała – możemy odetchnąć z ulgą!

Seria komiksowa o piłce nożnej

,,Louca. Nadzieja uskrzydla. Tom 4” to autorski cykl Bruno Dequiera w tłumaczeniu Marii Mosiewicz. Ilustrowana opowieść o nieco nieporadnym nastolatku, który nawiązuje nietypową relację z… duchem. Cała akcja toczy się z kolei wokół pierwszych zauroczeń i piłki nożnej.

Jeżeli czujecie się zaintrygowani, a jeszcze nie znacie tej serii, koniecznie zacznijcie przygodę z ,,Loucą” od wcześniejszych tomów:

Mecz o być albo nie być

Tak więc z jednej strony mamy tutaj postać ducha Nathana, który próbuje rozwiązać zagadkę pozostania na tym świecie w nowej postaci – jak i nastolatka Louci, którego brak pewności siebie oraz kompleksy paraliżują w ważnych chwilach. Fabuła rozgrywa się wokół meczu, którego wynik to nie tylko być albo nie być dla chłopaka w oczach pewnej dziewczyny i kolegów jego młodszego brata, ale także ważny sprawdzian dla samego Louci. 

Dodatkowo, drużyna przez większość gry nie wie, o co tak naprawdę toczy się stawka. Wiele wyjaśnia się dopiero podczas ostatnich minut rozgrywek, kiedy trener zdradza zawodnikom ważną tajemnicę. Okazuje się, że jeżeli drużyna Louci przegra mecz, ugrupowanie zostanie rozwiązanie i teren boiska przejmie lokalny inwestor.

Tajemnicza misja Nathana

Dotychczas to Nathan pomagał tytułowemu bohaterowi osiągać spektakularne wyniki. Jednak tym razem jest on znacznie bliżej rozwiązania swojej zagadki, dlatego nie uczestniczy cały czas w meczu. Czytelnicy podczas lektury ,,Louca. Nadzieja uskrzydla. Tom 4” mają wreszcie szansę poznać kulisy śmierci Nathana. Czy jednak to wystarczy, żeby chłopak mógł wreszcie doświadczyć wiecznego spokoju? A może jego misja na ziemi związana jest z jeszcze inną sprawą?

Czwarty tom komiksu o aspirującym piłkarzu to połączenie ciekawych wątków związanych z zabawą na boisku, akcentem paranormalnym, ale przede wszystkim – spora dawka fabuły inspirowanej życiem dorastającego chłopaka. To opowieść o jego lękach, obawach, ale i pokonywaniu trudności czy pierwszych zauroczeniach.

Polecam tę książkę wszystkim powyżej 9 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://egmont.pl/Louca.-Nadzieja-uskrzydla.-Tom-4,70331393,p.html


Poprzedni wpis
Lego Orchid – recenzja klocków dla każdego
Następny wpis
Oceanarium. Muzeum Oceanu – recenzja książki
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +9, 2022, 2023, blog książkowy, Bruno Dequier, duch, duchy, Egmont, Egmont Polska, komiksy dla dzieci, książki dla dzieci, książki dla nastolatków, książki o nastolatkach, Louca, Louca. Nadzieja uskrzydla. Tom 4, Maria Mosiewicz, mecz, piłka nożna, recenzje książek, rywalizacja, Wydawnictwo Egmont

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja