Lego Orchid – recenzja klocków dla każdego

Tytuł: LEGO ICONS Orchidea 10311
Wydawnictwo: LEGO
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Muszę się do czegoś przyznać – zupełnie nie mam ręki do kwiatów. Większość roślinek, które sprowadzam do domu, pada po kilku tygodniach, bez względu na to jak wiele o nich przeczytam i jak bardzo będę się starać zachować je przy życiu. Z tego też powodu szukam alternatyw – kwiatów, które przetrwają nawet mój wielki anty-talent. 

Kolekcja botaniczna LEGO

O wynalazku marki LEGO, czyli kolekcji botanicznej słyszałam już dawno. Zdecydowanie nie są to zwykłe klocki dla dzieci. W serii oferowane są różne modele przedstawiające np. kwiaty doniczkowe lub kolorowe wiązanki. Ten uśmiech w stronę niezwykle kolorowego przedstawienia natury w jej najpiękniejszej, nieprzemijającej postaci to świetny pomysł dla fanów ciekawych rozwiązań. Miłośnicy tych duńskich klocków mogą wybierać pomiędzy:

  • bukiet z polnych kwiatów,
  • stroik z suszonych kwiatów,
  • orchideę,
  • sukulenty,
  • bukiet kwiatów,
  • drzewko bonsai,
  • strelicję królewską.

Ja nie mogłam się zdecydować, sięgnęłam więc po największego klasyka, czyli orchideę.

LEGO Orchidea

Pudełko zawiera dokładnie 608 części różnej wielkości i polecane jest osobom od 18 roku życia. Dlaczego? Szczerze mówiąc jest to dla mnie zagadka. Moim zdaniem z ułożeniem orchidei poradzi sobie każdy, bardziej rozgarnięty 9-latek.

W środku znajdziemy klocki w czterech indywidualnych opakowaniach oraz instrukcję obsługi, która – krok po kroku – prowadzi nas za rękę do celu. Gotowy model ma około 40 cm wysokości i jest wielkości prawdziwej orchidei. 

Klocki Lego dla każdego

Muszę przyznać, że bardzo cieszy mnie, że LEGO stawia na projekty, które nie są jednoznacznie dla dzieci. Dzięki temu, paradoksalnie, młode osoby chętniej i częściej będą po nie sięgać – szczególnie te nieco starsze wiekiem (powyżej 10 roku życia). Poza tym, ich uniwersalność sprawia, że do wspólnego układania można zaangażować całą rodzinę.

Ja zdecydowałam się ułożyć moją orchideę sama i zajęło mi to (z krótkimi przerwami) około 1,5 godziny. Szkoda, że jest to rozrywka jednorazowa, choć oczywiście sztuczny kwiat może być ozdobą biurka lub parapetu przez bardzo długi czas.

Lego na prezent

Nie da się też ukryć, że cała kolekcja botaniczna doskonale nadaje się na upominek. Wręczając kwiaty w takiej postaci, puszczamy oczko do obdarowywanej osoby, ale jednocześnie oferujemy jej zabawę, która pomaga trochę ruszyć głową i sprawia mnóstwo satysfakcji.

,,LEGO Orchid” dostępna jest w dobrych księgarniach internetowych.

Poprzedni wpis
Boim oswaja lęk – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Louca. Nadzieja uskrzydla. Tom 4 – recenzja komiksu
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +9, duńskie klocki, klocki lego, klocki na prezent, kolekcja botaniczna, kwiat, kwiat doniczkowy, kwiatek, lego, LEGO ICONS Orchidea 10311, lego orchid, LEGO Orchidea, Orchidea, pomysł na prezent, propozycja aktywności rodzinnej, recenzje zabawek, zabawki

2 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja