Lego Creator. Dzikie zwierzęta z safari – recenzja klocków

Tytuł: Lego CREATOR 3in1. Dzikie zwierzęta z safar
Wydawnictwo: LEGO
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Lego Ideas, Lego Harry Potter, Lego Friends, Lego Duplo, Lego Disney czy Lego Icons – czy wiecie w ilu seriach ukazują się już klocki Lego? Śmiało można powiedzieć, że jest ich kilkadziesiąt, a liczba ta niezmiennie rośnie. Na mojej stronie znajdziecie Lego z różnych cyklów (choć wciąż najwięcej tych z uniwersum Harrego Pottera).

Zauważyłam jednak, że nie pokazywałam Wam jeszcze żadnego zestawu z Lego Creator 3in1. Ogólnie z nazewnictwem akurat tej serii jest małe zamieszanie, ponieważ Lego Creator 3in1 różni się od Lego Creator Expert. Warto zweryfikować, której serii klocki poszukujemy, żeby później niczym nie dać się zaskoczyć.

Kiedy chodzi o budowanie z klocków

W związku z tym, że przeważnie sięgam po zestawy tematyczne, zaważyłam, że kiedy już raz coś zbudujemy – nie ma zazwyczaj później powodu, aby daną konstrukcję niszczyć i budować ponownie (no, chyba że zdarzy się jakiś nieszczęśliwy wypadek i budowla nam spadnie).

W przypadku Lego Creator 3in1 jest inaczej. Ten cykl wręcz zachęca do tego, aby po ukończeniu jednego projektu, natychmiast rozpoczynać zabawę od nowa – i to jest świetne podsumowanie idei samego Lego.

Zbudujmy z Lego żyrafę, lwa lub gazelę

,,Lego Creator. Dzikie zwierzęta z safari” to bowiem aż trzy różne wyzwania, które łączy wspólny temat – zwierzęta z afrykańskiego kontynentu! Opakowanie zawiera trzy osobne książeczki z instrukcją złożenia lwa, żyrafy lub gazeli. Co więcej, decydując się na główne zwierzę-bohatera, dostajemy do ułożenia bonusy.

Układając żyrafę, dla towarzystwa możemy wykonać jej także flaminga i drzewo. Decydując się na lwa – także układamy drzewo, ale tym razem drugim zwierzakiem jest motyl. Z kolei w przypadku gazeli, otrzymamy dodatkową malutką gazelę i niewielki krzew. Cały zestaw liczy aż 780 elementów więc możliwości rzeczywiście jest sporo.

Żyrafa z klocków Lego

Ja w pierwszej kolejności zdecydowałam się na złożenie żyrafy. Instrukcja do tego zestawu jest najbardziej obszerna. Klocki przeznaczone są dla dzieci od 9 roku życia, ale ich poziom trudności nie jest zbyt wysoki. Odniosłam wrażenie, że bardziej skomplikowane było drzewo niż sama żyrafa.

Ten model zawiera wiele ruchomych elementów. Po złożeniu można poruszać bowiem nogami żyrafy, jej kopytami, uszami, czułkami, ogonem, głową i szyją. Podejrzewam, że dedykowany wiek jest właśnie szacowany ze względu na późniejszą zabawę modelami. Okazuje się bowiem, że żyrafa jest niezwykle delikatna i trzeba być bardzo ostrożnym podczas jej zabawy.

Moim zdaniem jednak zestaw ,,Lego Creator. Dzikie zwierzęta z safari” to doskonała propozycja miłego i produktywnego spędzania czasu. Być może zabawa z tymi modelami zachęci dzieci do pogłębienia wiedzy na temat zwierząt i dzikiej przyrody? Warto to sprawdzić!

,,Lego Creator. Dzikie zwierzęta z safari” można znaleźć m.in. w dobrych księgarniach internetowych.

Poprzedni wpis
Roryk. Nieśmiały detektyw. Tajemnica zamku Wiewiórzec – recenzja patronatu
Następny wpis
Jak Florek został piratem – recenzja patronatu medialnego
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +9, dzikie zwierzęta, gazela, klocki, klocki lego, które klocki lego wybrać, lego, lego 3 w 1, lego creator, Lego CREATOR 3in1, Lego Creator. Dzikie zwierzęta z safar, lew, recenzja klocków, recenzje zabawek, safari, serie lego, żyrafa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja