LEGO Friends Kalendarz adwentowy 2023 – recenzja

Tytuł: LEGO Friends Kalendarz adwentowy 2023 41758
Wydawnictwo: LEGO
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Bardzo Wam się spodobał ,,LEGO Harry Potter Kalendarz adwentowy”, dlatego nie zastanawiając się długo, postanowiłam przetestować kolejne klocki dla dzieci! Tym razem postawiłam jednak nie tylko na bardziej uniwersalną tematykę, ale także na pozycję odpowiednią dla nieco młodszych odbiorców.

Seria LEGO FRIENDS

Choć na pudełku ,,LEGO Friends Kalendarz adwentowy 2023” znajduje się informacja, że to pozycja dla sześciolatków – moim zdaniem, z powodzeniem mogą nią zainteresować się także młodsze przedszkolaki.

Nie jest tajemnicą, że każda seria LEGO wydaje corocznie swój kalendarz. LEGO Friends w 2023 roku skupia się przede wszystkim na zwierzętach, świątecznych aktywnościach oraz wspólnym spędzaniu czasu. Początkowo, czyli w 2012 roku seria została stworzona z myślą o dziewczynach. Obecnie już się od tego odchodzi, stawiając przede wszystkim na nawiązaniach do prawdziwego życia, ekologii (przyznajcie, że ta szufelka do zbierania psich kup jest świetna!), tolerancji i różnorodności.

Kalendarz adwentowy LEGO Friends 2023

Pod 24 okienkami, które można odkrywać każdego dnia od początku grudnia do Wigilii, znajdziecie małe figurki, postaci oraz paczki z klockami do samodzielnego złożenia niezbyt skomplikowanych obiektów.

Najciekawszym będzie z pewnością jeżdżący pociąg z wagonikami! Na papierowej planszy będącej częścią kalendarza, znajduje się tor kolejowy. Po otwarciu wszystkich okienek można więc pobawić się w rozwożenie zwierzaków w różne części planszy.

LEGO i Boże Narodzenie

Mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło sporo elementów typowo świątecznych. W ,,Kalendarzu adwentowym LEGO Friends 2023” znajdziecie m.in. kominek, bałwanka, prezenty, bramę ozdobioną wieńcem oraz choinkę do samodzielnego ozdobienia mini-bombkami!

Zwierzęta, która znalazły się w tym zestawie również mają albo nadrukowane świąteczne symbole, albo można je im przyczepić, jeszcze lepiej nastrajając się bożonarodzeniowo.

Ważna lekcja o różnorodności

W ,,LEGO Friends 2023 kalendarz adwentowy” znalazła się postać dziewczynki bez ręki oraz piesek na wózku. To bardzo dobra próba oswojenia dzieci z niepełnosprawnościami oraz znak, że każdy może świętować Boże Narodzenie, bez względu na wygląd.

Myślę, że spodoba Wam się szczegółowość wykonanych postaci. Twarze figurek w Lego Friends są dużo bardziej realistyczne, niż te z innych serii. Z kolei drobne akcesoria takie jak kości czy marchewka świetnie uzupełniają całość. Bardzo polecam to świąteczne opakowanie z aż 231 elementami LEGO do zabawy nie tylko zimą! 

,,LEGO Friends Kalendarz adwentowy 2023” dostępny jest w dobrych księgarniach internetowych.

Poprzedni wpis
Kosmitek – przedpremierowa recenzja patronatu
Następny wpis
Zaczarowane baśnie – recenzja premierowa książki dla dzieci
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, 2023, blog książkowy, Boże Narodzenie, kalendarz adwentowy, klocki lego, lego, Lego Friends, LEGO Friends Kalendarz adwentowy 2023, na prezent, niepełnosprawność, niespodzianki, okienka, pociąg, recenzje, różnorodność, święta, tolerancja, zima, zwierzęta

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja