Kosmitek – przedpremierowa recenzja patronatu

Tytuł: Kosmitek
Autorka: Iwona Banach
Ilustracje: Sviatlana Shkil
Wydawnictwo: Dwukropek
Rok wydania: 2023
Objętość: prawie jak encyklopedia!
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Z czym najczęściej kojarzą się Wam Święta? Ze Świętym Mikołajem oraz jego reniferowym zaprzęgiem, z choinką i prezentami, ze śniegiem, pierniczkami, a także małymi uśmiechniętymi elfami. Z czym na pewno się nie kojarzą? Z odkryciami archeologicznymi, latającymi spodkami oraz… kosmitami! 

Najbardziej nietypowa książka świąteczna dla dzieci!

A jednak, Iwona Banach w książce, którą z przyjemnością objęłam swoim patronatem medialnym udowadnia, że jeżeli mamy wystarczająco bujną wyobraźnię, nie ma rzeczy niemożliwych! 

,,Kosmitek” jest bowiem opowieścią o rodzeństwie, a także fioletowym przybyszu z kosmosu, który w swojej kosmicznej szkole zupełnie nie radzi sobie z przedmiotem dotyczącym znajomości Ziemian. Z tego względu dzieci – Gnatek, Linka i Milunia postanawiają mu pomóc otrzaskać się z tradycji świątecznych i innych ważnych, ziemskich spraw. 

Czy jednak finalnie znajdą czas na naukę nowego znajomego, jeżeli jednocześnie stają się świadkami bardzo niepokojącego ciągu zdarzeń?

Podejrzany wujek Karol

Książka została podzielona tradycyjnie na 24 rozdziały, łatwo więc policzyć, że jej akcja rozgrywa się na przestrzeni 24 dni. Począwszy od pojawienia się fioletowego Xilixa w lustrzanym portalu na strychu, aż do momentu… niezwykłego celebrowania Wigilii!

Zanim jednak przyjdzie czas na świętowanie, dzieci najpierw podejmują się odnalezienia zagubionego klucza do portalu, a następnie uważnie tropią swojego podejrzanego wujka Karola, który w niczym nie przypomina dobrotliwych i kochanych dorosłych. 

Lubiący niewybrednie żartować mężczyzna okazuje się skrywać pewien sekret – a jego słabość do cennych przedmiotów i ziemi zdobywanej kosztem innych, może wkrótce obrócić się przeciwko niemu! 

(Spodek w Katowicach – czy takimi pojazdami mogą przemieszczać się Kosmici?)

Kosmitek i święta Bożego Narodzenia

,,Kosmitek” to książka, która Was rozśmieszy, wprawi w świąteczny nastrój i jednocześnie – zachęci do fantazjowania o istnieniu życia w kosmosie! Co za wspaniała oraz szalona mieszanka! 

Przy okazji fabuła pozwoli Wam kibicować w słusznej sprawie ocalenia schroniska, a także poważnie zastanowić się nad tajemnicami, które skrywają przed nami nasze babcie.

Z ,,Kosmitkiem” dowiecie się jak ważne jest pomaganie innym (nie tylko w Święta), obdarowywanie prezentami (najlepiej tymi, zrobionymi własnoręcznie) i wierzenie w to, co mówią dzieci (nawet jeżeli wydaje się to… kosmicznie niemożliwe).

Polecam tę lekturę wszystkim czytelnikom powyżej 7 roku życia. Obiecuję, że będziecie się dobrze bawić!

Link do strony wydawnictwa: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/kosmitek/


Poprzedni wpis
Słownik obrazkowy. Jedzenie i picie – recenzja książki
Następny wpis
LEGO Friends Kalendarz adwentowy 2023 – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +7, +8, +9, 2023, blog książkowy, Boże Narodzenie, Dwukropek, Iwona Banach, kosmici, kosmita, Kosmitek, książka 24 rozdziały, książka kalendarz adwentowy, książki o kosmitach dla dzieci, książki świąteczne dla dzieci, patronat medialny, patronat medialny Bajkochłonki, prezenty, recenzje książek dla dzieci, schronisko, Spodek, Sviatlana Shkil, święta, ufo, Wydawnictwo Dwukropek

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja