Mapa skarbów – przedpremierowa recenzja patronatu

Tytuł: Mapa skarbów
Autorka: Ewelina Włodarczyk
Ilustracje: Joanna Kencka
Wydawnictwo: Dwukropek
Rok wydania: 2023
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Nie trzeba być piratem, żeby podążyć śladem ukrytego skarbu. Wystarczy trochę wolnego czasu, głodnej przygód rodziny oraz… szczypty fantazji!

W kolejnej książce Ewelina Włodarczyk, autorka takich pozycji jak m.in. ,,Ekspres grudniowy” lub ,,W grudniu po południu”, za pomocą angażujących aktywności zaprasza czytelników do wspólnego spędzania wolnych chwil. ,,Mapa skarbów” to okazja do tworzenia pięknych wspomnień i zbliżenia się do świata przyrody. Z przyjemnością informuję, że objęłam tę pozycję swoim bajkochłonkowym patronatem medialnym.

Sposób na nudę

Pewnie nie jeden rodzic staje przed wyzwaniem polegającym na zwalczaniu codziennej nudy. Dzieci chcąc atencji swoich najbliższych, narzekają, że nie mają co robić, a zadaniem mamy lub taty jest wypełnić im ten czas w taki sposób, żeby mogły na aktywności zyskać jak najwięcej.

W ,,Mapie skarbów” rodzice wraz z córką wykorzystują jazdę na rowerze, aby razem wyruszyć w niezwykłą przygodę. Jak daleko muszą dotrzeć? Co spotkają po drodze? I czy ekscytująca wyprawa będzie mogła zacząć się kojarzyć także z… bliskim sąsiedztwem?

Podążając wraz z mapą

W książce autorka przedstawia bardzo prosty pomysł, który powinien zainspirować małych oraz dużych czytelników. Wystarczy nieco wysiłku i pomysłowości dorosłych, żeby zapewnić dziecku dzień na równi interesujący, co wyprawa na rajską wyspę. 

W ,,Mapie skarbów”, jak sama nazwa wskazuje, główną siłą napędową jest mapa. Podążając wraz z nią (a można to zrobić w prosty sposób odwracając strony na wyklejkę), widać trasę, którą pokonują bohaterowie, a także atrakcje, które na nich czekają. Do odwiedzenia są m.in. okolice placu zabaw, strumyk oraz mała polana. Miejsca, które można odnaleźć w bliskim sąsiedztwie niemal każdej osoby – bez względu na jej województwo czy miasto zamieszkania.

Książka o tworzeniu wspomnień

,,Mapa skarbów” proponuje dodatkowo szereg prostych aktywności. Poszukiwanie skarbów zamienia się bowiem w po prostu okazję do bycia razem. Z bohaterami można ćwiczyć uważność – zachwycić się małą żabką czy przytulić na chwilę do drzewa. Treść książki przynosi ukojenie i spokój. Dzięki niej obserwuje się świat z perspektywy małego człowieka, gdzie wszystko przynosi zachwyt, kiedy tylko jest się otoczy tymi, których się kocha.

W książce ,,Mapa skarbów”, która sama może być skarbem w dziecięcej biblioteczce, ważne jest znalezienie dla siebie czasu i proste cieszenie się swoją obecnością.

Polecam tę pozycję każdemu czytelnikowi powyżej 5 roku życia. Prosty język, niewielka ilość tekstu oraz pełnorozkładówkowe ilustracje zachęcą do kreatywnej walki z nudą i poszukiwania tego, co naprawdę może być wartościowe!

Link do strony wydawnictwa: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/mapa-skarbow/

Oficjalna premiera: 17.05.2023 rok


Poprzedni wpis
Pan Brumm jedzie pociągiem – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Era dinozaurów. Książka i model 3D – recenzja serii
Tags: +5, +6, +7, +8, +9, 2023, blog książkowy, Dwukropek, Ewelina Włodarczyk, Joanna Kencka, książka z aktywnościami, książki dla dzieci, mapa skarbów, nuda, patronat medialny, patronat medialny Bajkochłonki, przejażdżka, przyroda, recenzent książek, rodzina, rowery, sposób na nudę, uważność, wycieczka, Wydawnictwo Dwukropek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja