Era dinozaurów. Książka i model 3D – recenzja serii

Tytuły: Tyranozaur. Puzzle 3D + książka, Pteranodon. Puzzle 3D + książka
Seria: Era dinozaurów. Książka i model 3D
Tekst: Giulia Pesavento, Irena Trevisan
Ilustracje: V. Manuzzato, A. Borgo
Tłumaczenie: Paweł Zalewski
Wydawnictwo: Wilga Play
Rok wydania: 2023
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Jesteście gotowi na prawdziwą przygodę z dinozaurami? Wydawnictwa Wilga Play zaprezentowała ostatnio kilka świetnych tytułów, gdzie aktywności manualne łączą się z książkami! Na stronie pisałam już o ,,Puzzle 100 elementów + książka”, a dzisiaj biorę pod lupę ,,Erę dinozaurów. Książka + model 3D”!

Złóż sobie dinozaura!

Do tej pory w ramach serii ukazały się dwie pozycje:

  • Wilga Play. Era dinozaurów. Tyranozaur. Książka i model 3D,
  • Wilga Play. Era dinozaurów. Pteranodon. Książka i model 3D.

Każde pudełko zawiera arkusze z elementami do wyciśnięcia, instrukcje obsługi oraz książkę o głównym bohaterze. W zależności od tego, który z zestawów wybierzecie, otrzymacie nie tylko innego dinozaura, ale również możliwość postawienie lub powieszenia gotowej figurki. Z tego względu najlepiej wyposażyć się w aż dwa zestawy, bo składanie tych modeli naprawdę wciąga.

Model dinozaura 3D

Trójwymiarowe modele oferowane w ,,Erze dinozaurów” są naprawdę ogromne! Tyranozaur składa się z 53 elementów i ma 38 cm długości oraz aż 57 cm szerokości. Bez problemu stoi sam za sprawą trawiastej podstawki. Z kolei za pomocą sprytnego mechanizmu… porusza także paszczą! 

W przypadku pteranodona model po złożeniu ma aż 110 cm rozpiętości skrzydeł i 35 cm szerokości. Żeby go ukończyć, należy wykorzystać wszystkie 68 kartonowych części. Do zestawu dołączono sznurek, można więc go powiesić pod lampą, ozdabiając dziecięcy pokój. Dodatkowo dinozaur ma poruszające się skrzydła i model ryby w dziobie!


Książki w zestawie

Muszę przyznać, że zarówno książka o pteranodonie jak i tyranozaurze była dla mnie dużym zaskoczeniem. Choć obie nie są imponujące pod względem objętości, zawierają bardzo dużo rozmaitych informacji ze świata dinozaurów. Każda skupia się na swoim bohaterze, ale przytacza również wiele ciekawostek o znaczących erach czy innych gadach.

Z książek tych można dowiedzieć się m.in. jak wyglądał dzień omawianych dinozaurów, jakie były ich cechy anatomiczne czy na jakim obszarze występowały. Co ciekawe, składając ich modele, które uwiecznione zostały także na zdjęciach w lekturach, można przyjrzeć się ich… szkieletowi! Nie mam wątpliwości, że seria ,,Era dinozaurów” została dopracowana w każdym szczególe.

Polecam zarówno ,,Tyranozaur. Puzzle 3D + książka” jak i ,,Pteranodon. Puzzle 3D + książka” wszystkim powyżej 6 roku życia. Poziom trudności modeli jest umiarkowany, a czas potrzebny na ich złożenie nie przekracza godziny na każdy. Zestawy będą fantastycznym prezentem np. z okazji Dnia Dziecka.

Linki do stron wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/tyranozaur-ksiazka-i-puzzle-3d-irena-trevisan-skuc51d01333d8a640e5003.html

https://www.gwfoksal.pl/pteranodon-ksiazka-i-puzzle-3d-giulia-pesavento-sku5aca718add4c06bf14ca.html


Poprzedni wpis
Mapa skarbów – przedpremierowa recenzja patronatu
Następny wpis
Opowieść z Zielonej Rzeki – recenzja książki
Tags: +10, +6, +7, +8, +9, 2023, A. Borgo, blog książkowy, dinozaur, dinozaury, Era dinozaurów, Era dinozaurów. Książka i model 3D, Giulia Pesavento, Irena Trevisan, książki na prezent, książki o dinozaurach, modele 3D, Paweł Zalewski, Pteranodon. Puzzle 3D + książka, recenzje książek, Tyranozaur. Puzzle 3D + książka, V. Manuzzato, Wilga, Wilga Play, Wydawnictwo Wilga, Wydawnictwo Wilga Play, zabawki dinozaury, zestawy dinozaury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja