Niewielka Książka o Wielkich Emocjach – nowości w serii

Tytuły: Czyja babcia?, Kto jest sam?
Seria: Niewielka Książka o Wielkich Emocjach
Autorka: Stina Wirsen
Ilustracje: Stina Wirsen
Tłumaczenie: Katarzyna Skalska
Wydawnictwo: Zakamarki
Rok wydania: 2022
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją  , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

W 2020 roku nakładem Wydawnictwa Zakamarki ukazały się cztery pozycje w ramach serii ,,Niewielka Książka o Wielkich Emocjach”:

Wcześniej jednak, bo w 2008 Wydawnictwo Senator wydało ,,Czyja babcia?” oraz ,,Kto jest samotny?”. Teraz w zupełnie nowym tłumaczeniu pojawiają się te książki ponownie. Poniżej znajdziecie opis dalszych perypetii Kocio, Miśki i Królika – trochę nietypowych bohaterów, którym przydarzają się rozmaite przygody.

Czyja babcia?

Być może pamiętacie fabułę ,,Kto się złości?” – w tej książce Miśka nie chciała dzielić się klockami. W ,,Czyja babcia?” nie chce się dzielić… babcią. Bohaterka jest zazdrosna, kiedy jej ukochana osoba poświęca uwagę także kuzynce. Miśka nie lubi więc swojej kuzynki. Nazywa ją głupią oraz myśli, że lepiej by było, gdyby nie miała żadnej przyrodniej siostry.

Wszystko się jednak zmienia, kiedy kuzynka zjada za dużo surowego ciasta i robi jej się niedobrze. Okazuje się, że bardzo tęskni za swoim tatą. Dopiero wtedy Miśka zaczyna współczuć niemal rówieśnicy i cieszy się, że obie mogą dzielić się tą samą babcią.

,,Czyja babcia?” to jak wszystkie pozycje z serii ,,Niewielka Książka o Wielkich Emocjach” mocno skupia się na relacjach oraz uczuciach. Fabuła przedstawiona z punktu widzenia kogoś małego, pozwala lepiej zrozumieć całe spektrum emocji, jakich doświadcza Miśka. Pokazuje, że babcią można się dzielić oraz, że nie lubimy tylko tych osób, których nie rozumiemy.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.zakamarki.pl/produkt/czyja-babcia/


Kto jest sam?

Jeżeli polubiliście Miśkę, mam dobrą wiadomość! W kolejnej książce ,,Kto jest sam?” także jest główną bohaterką. Tym razem musi się jednak zmierzyć z zupełnie inną emocją, niż dotychczas.

Miśka zostaje sama w domu. Chciałaby się z kimś pobawić, ale do kogokolwiek by nie zadzwoniła – nikt nie odbiera lub nie ma ochoty się z nią bawić. Choć jest jej przykro, musi zaplanować sobie jakieś zajęcie w pojedynkę. Postanawia porysować i okazuje się, że… jest to bardzo doby pomysł!

W ,,Kto jest sam?” autorka stawia na bardzo mocny przekaz, że nawet samemu można się dobrze bawić. Co prawda zastanawiam się czy ktoś ma jeszcze w domu stacjonarny telefon, który wygląda tak jak na ilustracjach, ale to mały detal na tle całej opowiastki.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.zakamarki.pl/produkt/kto-jest-sam/

Niewielka Książka o Wielkich Emocjach

Cała seria jest bardzo nietypowa i już przy okazji wcześniejszych czterech części wzbudziła spore zamieszanie. To bardzo typowy przykład literatury skandynawskiej, a autorka Stina Wirsen niejednokrotnie udowodniła, że o rzeczach trudnych można mówić w bardzo prosty sposób. Ja cenię ją szczególnie za uroczą książkę ,,Małe”.

Polecam serię ,,Niewielka Książka o Wielkich Emocjach” dzieciom powyżej 3 roku życia.


Poprzedni wpis
Migracje. Niezwykłe podróże zwierząt – recenzja patronatu
Następny wpis
Kot rabina. 11: Biblia dla kotów – recenzja komiksu
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, +8, 2022, babcia, blog książkowy, Czyja babcia?, emocje, Katarzyna Skalska, książki dla dzieci, Kto jest sam?, Niewielka Książka o Wielkich Emocjach, recenzje książek, Stina Wirsen, uczucia, umiejętność bycia samemu, Wydawnictwo Zakamarki, Zakamarki, zazdrość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja