Puzzle 100 elementów + książka – recenzja

Tytuły: Jednorożce. Puzzle 100 elementów + książka, Smoki. Puzzle 100 elementów + książka
Seria: Puzzle 100 elementów + książka
Autorka: Irena Trevisan
Ilustracje: Nadia Fabris
Tłumaczenie: Anna Paszkiewicz
Wydawnictwo: Wilga Play
Rok wydania: 2023
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Układałam puzzle szybciej niż nauczyłam się czytać. Od zawsze to zajęcie mnie uspokajało, pozwalało ćwiczyć głowę i po prostu miło spędzać czas. Kiedy więc dowiedziałam się o nowym projekcie Wilga Play – aż klasnęłam w dłonie! Okazało się, że wydawnictwo wypuściło kilka serii puzzle i książek w jednym! Czy może być bardziej udane połączenie?

W najbliższym czasie na stronie będą więc pojawiać się recenzje różnych zestawów. Na pierwszy ogień trafiają pięknie wydane pudełka: ,,Jednorożce. Puzzle 100 elementów + książka” oraz ,,Smoki. Puzzle 100 elementów + książka”. Autorką tekstów jest Irena Trevisan, a oprawa graficzna to zasługa Nadii Fabris.

Puzzle z jednorożcem

,,Jednorożce. Puzzle 100 elementów + książka” mają wieko pudełka ozdobione kolorowym, błyszczącym brokatem. Pozycja zachwyca intensywnością kolorów! Po otwarciu ukazuje się ciekawie zaprojektowane wnętrze. Gdy się uchyli karton z nadrukiem tęczy, pojawia się książka w zeszytowym formacie z twardymi, tekturowymi stronami oraz duże puzzle zapakowane w folię.

Skupmy się najpierw na książce. Zawiera ona bardzo prosty, rymowany tekst, który ogólnie opisuje jednorożce. To uroczy wiersz na poziomie przedszkolaków i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej. Niektóre elementy pełno-rozkładówkowych ilustracji czasami się powtarzają, ale nie przeszkadza to w ogólnym odbiorze całej książki.

Link do strony wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/puzzle-100-elementow-jednorozce-irena-trevisan-sku3f308ff08dcf8ba23499.html


Puzzle i książka ze smokiem

Przyznam szczerze, że ja od razu rzuciłam się na ,,Smoki. Puzzle 100 elementów + książka”. Kto zagląda tutaj częściej, ten pewnie wie o mojej fascynacji książkami o smokach. W przypadku tej pozycji zachwyciłam się uszlachetnieniami kolorowymi foliami na wieku pudełka oraz wizerunkiem smoka w jego wnętrzu. 

Wybór smoka nawiązującego do tradycji azjatyckiej także uważam za udany. Książka, podobnie jak w przypadku ,,Jednorożce” to kartonówka z prostą rymowanką. Opowiada o smoczych przyzwyczajeniach oraz kończy się zabawną puentą.

Link do strony wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/puzzle-100-elementow-smoki-irena-trevisan-sku3a0dc380fd43da6410d8.html

Jakość puzzli oraz ich poziom trudności

Puzzle od wydawnictwa Wilga Play to wysokogatunkowy produkt z grubej tekturki. Ich zróżnicowany kształt łatwo się dopasowuje, jednak ze względu na dość skomplikowany obrazek z geometrycznymi elementami – ułożenie tych puzzli nie będzie kaszką z mleczkiem. Główkowanie na pewno przyniesie większą frajdę oraz wspaniałą satysfakcję po złożeniu całości. Finalny obrazek o wymiarach 50×40 cm pięknie się prezentuje, choć trochę żałuję, że nie zastosowano na nim uszlachetniających folii tak jak na pudełku.

Polecam zarówno ,,Jednorożce. Puzzle 100 elementów + książka” jak i ,,Smoki. Puzzle 100 elementów + książka” wszystkim powyżej 4 roku życia. To kreatywny zestaw, który może być świetnym prezentem.


Poprzedni wpis
Mamusiu, jak wielki jest świat? – recenzja książki
Następny wpis
Dzień z przyjaciółmi – recenzja przedpremierowa
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, 2023, Anna Paszkiewicz, blog książkowy, Irena Trevisan, jednorożce, Jednorożce. Puzzle 100 elementów + książka, jednorożec, Nadia Fabris, prezent dla przedszkolaka, puzzle, puzzle 100 elementów, Puzzle 100 elementów + książka, puzzle i książka, recenzent, recenzje książek, smok, smoki, Smoki. Puzzle 100 elementów + książka, Wilga Play, Wydawnictwo Wilga Play

2 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja