Dzień z przyjaciółmi – recenzja przedpremierowa

Tytuł: Dzień z przyjaciółmi
Autor: Philip Waechter
Ilustracje: Philip Waechter
Tłumaczenie: Łukasz Musiał
Wydawnictwo: Tako
Rok wydania: 2023
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Nuda to taki cudowny stan, który kojarzy się chyba wyłącznie z dzieciństwem. Pamiętam jak mnie mówiono, że pomysłowi ludzie się nie nudzą. Ale przecież nuda może być motorem napędowym kreatywnych i wielkich idei! Czasami nuda jest też powodem miłych spotkań, bo nie ma nic lepszego, niż czas spędzony w gronie tych, których lubimy.

Piątka dobrych znajomych

,,Dzień z przyjaciółmi” to pięknie ilustrowana, wydana w dość dużym formacie książka niemieckiego artysty Philipa Waechtera. Minimalistyczna w przekazie i jednocześnie szczegółowa w obrazku – opowiada historię piątki dobrych znajomych, których suma przypadków doprowadziła do pewnego spotkania.

Efekt domina

Wszystko zaczyna się od nudzącego się szopa pracza, który postanawia upiec szarlotkę. Orientuje się jednak, że nie ma on jajek. Przychodzi mu jednak na myśl, że jajka będzie miał jego przyjaciel lis jako właściciel kurnika i postanawia złożyć mu wizytę. Trzeba przyznać, że jest to dość zabawna wizja. Pomysł, że kury ma akurat lis, który jak wiadomo z innych bajek, ale i z życia – na kury lubi co najwyżej polować, jest dość osobliwy.

Kiedy jednak szop dociera do lisa okazuje się, że rzeczywiście ma on kurnik. Właściciel jajek i rudej kity jest zajęty. Próbuje naprawić dach, ale jest mu trudno dosięgnąć w kluczowe miejsca. Szop podpowiada mu, że mogą złożyć wizytę borsukowi, który najwyraźniej jest maniakiem zbieractwa. W ten sposób, opierając się na efekcie domina, rozpoczyna się historia z okładki.

Celebracja codzienności

Pięcioro przyjaciół – szop pracz, lis, borsuk, niedźwiedź i wrona to swego rodzaju mała społeczność, która uzupełnia się w rozmaitych kwestiach. Choć każdy z nich ma swoje życie i zajęcia, to jednak wspólnie stwierdzają, że spędzanie czasu razem jest niezwykle miłe i potrzebne do tego, by cieszyć się dniem. 

,,Dzień z przyjaciółmi” można określić jako celebrację codzienności. To książka, która daje poczucie ukojenia. Pozwala wierzyć, że gdzieś tam zawsze jest nasz przyjaciel, który w razie potrzeby – wyjdzie na przeciw naszym problemom.

Relaksująca książka dla dzieci

Lektura oferuje każdemu czytelnikowi podróż drogi. To ciąg przyczynowo-skutkowych zdarzeń, których finał w pewien sposób powraca do początku opowieści, zataczając koło. Jest to jednak zakończenie niezwykle pozytywne, dające nadzieję i pozostawiające spokój. 

Jestem przekonana, że ta relaksująca książka o uważności pozwoli docenić czas spędzany z przyjaciółmi. Pokaże, że do szczęścia nie potrzeba wiele – wszystko zależy od puntu widzenia i indywidualnej perypecji.

Polecam ,,Dzień z przyjaciółmi” czytelnikom powyżej 3 roku życia. Ta uniwersalna w wymowie książka ma szansę na długo pozostać w pamięci odbiorców.

Link do strony wydawnictwa: https://tako.biz.pl/p,980,dzien-z-przyjaciolmi.html


Poprzedni wpis
Puzzle 100 elementów + książka – recenzja
Następny wpis
Bałtyk. Przewodnik dla dużych i małych – recenzja
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, +8, 2023, blog książkowy, celebracja, codzienność, Dzień z przyjaciółmi, książki dla dzieci, Łukasz Musiał, Philip Waechter, ponadczasowe książki, przyjaźń, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Tako, uważność, wsparcie, Wydawnictwo Tako

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja