Syreni Księżyc – przedpremierowa recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Syreni Księżyc
Autorka: Briony May Smith
Ilustracje: Briony May Smith
Tłumaczenie: Marta Bręgiel-Pant
Wydawnictwo: Tako
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Kiedy byłam małą dziewczynką, bardzo mocno fascynowałam się bajką o rudowłosej Arielce. Dobrze pamiętam, że podwodny świat syren śnił mi się niemal każdej nocy i marzenia o posiadaniu imponującego ogona przelewałam w rysunkach na kartkę papieru. Od tamtej pory historie o pół-ludziach i pół-rybach należą do jednych z moich ulubionych. 

W ostatniej nowości wydawnictwa Tako pięknie ilustrowana książka o syrenach łączy w sobie współczesną opowieść o przyjaźni ponad podziałami z elementami uniwersalnej oraz ponadczasowej baśni.

Święto Syreniego Księżyca

,,Syreni Księżyc” to picturebook Briony May Smith, którą możecie kojarzyć już z pozycji ,,Jednorożec Małgosi”. Książka jest opisem relacji między zwykłą dziewczynką o imieniu Molly mieszkającą w porcie z rodzicami oraz syrenką z morskich głębi Merrin. 

Akcja prowadzi do wydarzeń z dnia święta o nazwie zawartej już w tytule lektury, czyli Syrenim Księżycu. To właśnie tego wieczora morskie istoty mają szansę wynurzyć się z wodnej toni i odwiedzić swoich przyjaciół na lądzie.

Baśń o syrence

Napięcie budowane jest w książce ,,Syreni Księżyc” przez pewien znaczący szczegół. Syrenka Merrin musi powrócić do swojego świata, zanim odbicie księżyca zupełnie zniknie z powierzchni wody. Czy uda jej się wypełnić ten warunek? A może wiedziona ciekawością życia swojej przyjaciółki, zapomni o obietnicy złożonej mamie? Lub zatrzyma ją coś pilnego, co wymaga obecności syrenki?

Nie zdradzę zakończenia książki, żeby nie psuć zabawy, ale zapewniam, że możecie być spokojni o szczęśliwe zakończenie tej historii. W końcu to baśń, która pokazuje, że nie ma sytuacji bez wyjścia – wystarczy tylko wierzyć w magię i potęgę wyobraźni.

Oblicze prawdziwej przyjaźni

Każde dziecko marzy o przyjacielu z którym rozumiałoby się bez słów. ,,Syreni Księżyc” jest książką, w której autorka udowadnia, że można przyjaźnić się z osobami różnymi od nas nie tylko pod względem wyglądu, ale i pochodzenia czy przyzwyczajeń. 

Dziewczynki łączy miłość do pływania i podmorskie skarby, takie jak np. piękne muszelki. Merrin oraz Molly lubią razem spędzać czas, choć łatwiej byłoby im bawić się z osobami ze swojego środowiska. Bohaterki udowadniają więc, że są gotowe na kompromisy w imię przyjaźni.

Polecam tę opowiastkę dzieciom powyżej 4 roku życia. Spodoba się zarówno dziewczynkom jak i chłopcom, a piękne, malarskie wręcz ilustracje staną się inspiracją do własnych snów, o których pamięć może przetrwać dziesiątki lat.

Link do strony wydawnictwa: https://tako.biz.pl/p,964,syreni-ksiezyc.html

Oficjalna premiera książki: 17. marca 2023 roku


Poprzedni wpis
Wielkie Idee dla Małych Filozofów – recenzja serii
Następny wpis
Książki z przyszłości – zapowiedzi książkowe cz. 59
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2023, baśń, baśnie dla dzieci, Briony May Smith, książki dla dzieci, książki o syrenach, książki obrazkowe, książki obrazkowe dla dzieci, magia, Marta Bręgiel-Pant, picturebook, przyjaźń, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, różnorodność, syrena, Syreni Księżyc, syreny, Tako, współczesna baśń, Wydawnictwo Tako

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja