Jednorożec Małgosi – recenzja książki dla dzieci

➜ Tytuł: Jednorożec Małgosi
➜ Autorka: Briony May Smith
➜ Ilustracje: Briony May Smith
➜ Tłumaczenie: Anna Kmiecik
➜ Wydawnictwo: Levyz
➜ Rok wydania: 2022
➜ Objętość: chudzina
➜ Dla kogo: dla tych, co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
➜ Ocena ogólna: bardzo przyjemna


Zwierzęta mają niezwykłą zdolność łagodzenia naszych lęków i obaw. Dzięki nim, każdy dom wydaje się bardziej przytulny, a noc podczas której można wtulić się w ciepłe futerko naszego pupila, odgania złe sny i koi. 

Co jednak, kiedy zamiast kota czy psa, naszym zwierzątkiem zostaje… jednorożec? 

,,Jednorożec Małgosi” to pięknie wydana książka obrazkowa autorki Briony May Smith. Ubolewam, że tak mało jej pozycji ukazało się dotąd w języku polskim! Na szczęście Wydawnictwo Levyz już zdradziło, że możemy wkrótce spodziewać się kolejnych książek Briony!

PRZEPROWADZKA W NOWE MIEJSCE

Tymczasem przenieśmy się do pejzaży pełnych traw i wzgórz, z których roztacza się szeroka panorama na morze. To właśnie w takim rajskim miejscu zamieszkała Małgosia. Przeprowadziła się z rodzicami z innego miasteczka, żeby mama i tata mogli opiekować się starszą już babcią.

Dziewczynka jednak nie jest zbyt entuzjastyczna, co do samych widoków. Brakuje jej dawnych przyjaciół i pośród tych roztaczających się wokół pustkowi, czuje się nieco samotna. Wszystko zmienia się już podczas jej pierwszego spaceru.

JAK OSWOIĆ SIĘ ZE ZMIANAMI?

Zmiana otoczenia jest trudna nawet dla wielu dorosłych. Nic dziwnego, że dzieci szczególnie przeżywają przeprowadzkę. Nie tylko trafiają do miejsca, gdzie wszystko jest dla nich nowe i może je trochę przerażać. Przede wszystkim zostawiają za sobą przyjaciół – często pierwsze, trwalsze relacje, które udało im się samodzielnie nawiązać.

Pokazanie im na przykładzie ,,Jednorożca Małgosi”, że niezależnie od tego, gdzie będziemy, czekają na nas niespodzianki i nowe znajomości, to ważna lekcja dla najmłodszych. Choć pewnie trudno będzie wytropić źrebiątko z błyszczącym rogiem, to jednak nowe otoczenie może nam pokazać jak wiele ciekawych tajemnic, ma ono przed nami do odkrycia.

GDZIE ZIMUJĄ JEDNOROŻCE?

Ta książka została wydana na pięknym, połyskującym i aksamitnym papierze. Każda rozkładówka to małe dzieło sztuki, w które można się wpatrywać i… uspokajać.

Małgosia musi zaopiekować się jednorożcem, aż do wiosny. Dopiero wtedy powróci całe stado, żeby paść się na pobliskich wzgórzach. Do tej pory dziewczynka dużo dowiaduje się od swojej babci na temat jednorożców – wie, czym je karmić i jak spędzać z nimi czas.

To wzruszająca opowiastka o empatii, opiece nad przygarniętym zwierzakiem, ale i o pożegnaniu. Czasami dobre rzeczy, które nam się przytrafiają, są tylko na chwilę – jednak i tak warto na nie czekać!

Polecam ,,Jednorożec Małgosi” każdemu dziecku powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://levyz.pl/shop/jednorozec-malgosi/


Poprzedni wpis
Elementarz ważnych słów – recenzja serii dla dzieci cz.II
Następny wpis
Nowe książki duetu Donaldson & Scheffler! – recenzja książek dla dzieci
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2022, Anna Kmiecik, blog książkowy, Briony May Smith, jednorożce, jednorożec, Jednorożec Małgosi, książki dla dzieci, książki o jednorożcach, Levyz, Levyz Books, przeprowadzka, przyjaźń, recenzje książek dla dzieci, samotność, Wydawnictwo Levyz

2 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja