Duży problem – przedpremierowa recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Duży problem
Autor: Davide Cali
Ilustracje: Marco Soma
Tłumaczenie: Ewa Nicewicz
Wydawnictwo: Tako
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Z problemami bywa tak, że pojawiają się niespodziewanie i czasami trudno je rozwiązać. Im większy problem, tym więcej energii potrzeba, żeby się z nim uporać. Co jednak, jeżeli to właśnie nasze podejście sprawia, że problem jest… problemem? Z czym musieli zmierzyć się bohaterowie kolejnej książki dla dzieci i dlaczego na rozwiązanie nie wpadł żaden dorosły?

Pozostałe książki twórców

,,Duży problem” to piękny picturebook duetu Davide Cali oraz Marco Soma. Zarówno to pierwsze jak i drugie nazwisko powinno być Wam doskonale znane. Cali jest autorem takich książek jak np.:

Cechuje go niedosłowność, symbolika oraz ważne tematy ukazywane za pomocą prostych, trafiających do młodego czytelnika słów. Z kolei Marco Soma to mistrz kolorów, baśniowych bohaterów oraz krain. Jego ilustracje znajdziecie chociażby w:

Duży problem

Najnowsza ich książka, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Tako rozpoczyna się od pojawienia w okolicy pewnego tajemniczego obiektu. Spadł on niespodziewanie z nieba i zasiał niepokój wśród mieszkańców łąki. A że był to naprawdę duży obiekt, problem okazał się nie lada gratką! 

Dorośli natychmiast zaczęli wdrażać niektóre ze swoich pomysłów. Utworzyły się panele dyskusyjne, podczas których tęgie głowy rozważały różne źródła pojawienia się problemu. Wynalazcy kreślili na tablicach skomplikowane schematy różnych maszyn, a Wielki Dowódca Wojsk zaczął podejrzewać sąsiadów o złowrogie zamiary.

Jak rozwiązywać problemy?

Ogólnie rzecz ujmując – w ,,Dużym problemie” dorośli wpadli w panikę. Podejmowali absurdalne decyzje, poświęcali czas oraz energię na bezcelowe dyskusje i nie potrafili dojść do porozumienia. Na rozwiązanie zagadki wpadła jednak dziewczynka, która nie bała zbliżyć się do problemu. Znalazła sposób i zaangażowała społeczność, dzięki czemu udało się problem sprawnie rozwiązać. 

Okazuje się bowiem, że dużo łatwiej do różnych trudności podchodzi się razem. W pojedynkę trudniej znaleźć dobre rozwiązanie. W społeczności tkwi siła, która doskonale zostaje ujawniona w ,,Dużym problemie”.

W książce bardzo dosłownie problem zostaje podzielony. Pozwala to najmłodszym czytelnikom dowiedzieć się jaka może być natura problemu i dlaczego szukanie rozwiązań na jego pozbycie się jest takie ważne.

Poza tym ,,Duży problem” to lektura piękna wizualnie i wielowymiarowa. Można o niej dyskutować, a można po prostu zachwycać się bogactwem detali na kolorowych rozkładówkach. Ja polecam tę książkę wszystkim już powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://tako.biz.pl/p,957,duzy-problem.html

OFICJALNA PREMIERA: 06.02.2023 rok


Poprzedni wpis
Pokręcone życie dżdżownicy – recenzja
Następny wpis
Natura Śródziemia – recenzja nowości dla fanów Tolkiena
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, 2023, blog książkowy, Davide Cali, Duży problem, Ewa Nicewicz, jak rozwiązywać problemy, książka obrazkowa, książki dla dzieci, Marco Soma, problem, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek dla dzieci, rozwiązanie problemu, społeczność, Tako, współpraca, Wydawnictwo Tako

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja