Idealna chwila – recenzja

Tytuł: ,,Idealna chwila

Autor: Susanna Isern

Ilustracje: Marco Soma

Tłumaczenie: Tomasz Pindel

Wydawnictwo: Tako

Rok wydania: 2020

Objętość:  chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

Ta książka, choć miała premierę już jakiś czas temu, pojawia się na blogu dopiero teraz ze względu na pewne nieoczekiwane zawirowania losu. Jakoś tak się stało, że początkowo trafiła pod mój stary adres zamieszkania i gdy już wydawało mi się, że jej nie odzyskam – szczęśliwie wylądowała w moich rękach! 

 

Przyznam szczerze, że chyba nie będzie bardziej dogodnego momentu niż ten teraz, żeby opowiedzieć o ,,Idealnej chwili”. 

 

 

Z pewnością kojarzycie już książkę duetu – Susanny Isern oraz Marco Soma, czyli ,,Siedem łóżek malutkiej Popielicy, która potrafi zauroczyć i zachwycić czytelnika w każdym wieku! 

Najnowsza propozycja od Wydawnictwa Tako ma bardzo podobny nastrój, jednak tutaj bohaterką jest pewna Wiewiórka, a głównym tematem – przeznaczenie, które pozwala dziać się rzeczom w odpowiedniej chwili. 

 

Historia rozpoczyna się od pewnego listu, który przychodzi z samego rana do domu Wiewiórki. Dowiaduje się ona, że jest pilnie potrzebna na drugim końcu lasu. Czytelnik jednak nie zna treści listu, będzie on dla niego niespodzianką, aż do samego końca tej opowieści. 

 

Kiedy bohaterka stara się dotrzeć na miejsce, spotyka po drodze wielu przyjaciół i okazuje się, że i oni pilnie potrzebują jej pomocy. Wiewiórka nie potrafi nikomu z nich odmówić i jej podróż do celu znacznie się wydłuża. 

 

Na pięknych, poetyckich ilustracjach, charakterystycznych dla tego artysty, możemy obserwować jak mała bohaterka ozdabia poroże Jelenia na spotkanie z Łanią, pomaga zdobyć Żółwicy kłębek włóczki czy ściąga brzoskwinie z kolców Jeża. Kiedy dociera na miejsce jest już bardzo późno, a dodatkowo orientuje się, że nie zdążyła przygotować żadnego upominku z okazji swojej wizyty. Na szczęście ci, którym pomogła, nie zapomnieli wyrazić jej swojej wdzięczności. 

Dzięki temu mamy podwójnie miłe zakończenie o spotęgowanym przesłaniu. Pierwszym jest to o rezygnowaniu z własnych planów na rzecz przyjaciół. Kiedy stawiamy naszych bliskich na pierwszym miejscu, możemy być pewni, że jesteśmy dobrymi osobami. Z drugiej strony książka pozwala wierzyć w to, że postępując zgodnie z naszym sumieniem, działamy w odpowiednim kierunku i poniekąd – cały świat będzie nam sprzyjał. 

 

(Poznajecie książkę z tej ilustracji? To ,,Mały żółty i mały niebieski„!)

 

 

,,Idealna chwila” to piękny i poetycki picturebook nie tylko ze względu na jego warstwę wizualną, ale także na przyjemny tekst i ważne przesłanie. Polecam go jako doskonałą propozycję prezentową lub dla własnej przyjemności korzystania każdemu powyżej 3. roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: http://www.tako.biz.pl/p,669,idealna-chwila.html

 

 

KUP -> TUTAJ <-

Poprzedni wpis
Moja pierwsza książka o kolorach – recenzja
Następny wpis
30 znikających trampolin – recenzja
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, 2020, artystyczne picturebooki, bezinteresowność, dobro, dobroć, Idealna chwila, książki dla dzieci, Marco Soma, najpiękniejsze książki dla dzieci, picturebook, pomaganie, pomoc, przyjaźń, recenzent, recenzje książek, strona o książkach dla dzieci, Susanna Isern, Tako, Tomasz Pindel, Wydawnictwo Tako

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja