fbpx

30 znikających trampolin – recenzja

30 znikających trampolin – recenzja

Tytuł: ,,30 znikających trampolin”

Autor: Dorota Kassjanowicz

Ilustracje: Paulina Daniluk

Wydawnictwo: Albus

Rok wydania: 2020 (2016)

Objętość: więcej niż sto 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Literatura to fascynujący dział, który daje prawie nieskończenie wiele możliwości ekspresji! Pozwala przytoczyć jakieś wydarzenie, wzbudzić emocje (czasami zupełnie skrajne) lub przekazać jakąś istotną informację, mającą znaczenie nawet dla całego świata. 

W zależności od tego jaki rodzaj wypowiedzi wybierzemy, inaczej mogą zostać zinterpretowane nasze zamiary, dotrzemy do różnych odbiorców lub po prostu przybliżymy lub oddalimy się od prawdy.

 

,,30 znikających trampolin” to niezwykła książka, która w największym skrócie – opowiada jedną historię na 30 różnych sposobów! Jej autorką jest znana pisarka książek dla dzieci Dorota Kassjanowicz, a za ilustracje odpowiada Paulina Daniluk, którą możecie kojarzyć np. z ,,Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory lub ,,Czego tu się bać?.

 

,,30 znikających trampolin” nie jest nowością. Pierwszy raz ukazała się w 2016 roku, jednak ostatnio Wydawnictwo Albus wznowiło jej nakład!

 

 

 

 

Opowiada krótką historię o zaginionej trampolinie. Pewnego dnia rodzeństwo Zosia i Łukasz wraz z mamą wracają do domu i odkrywają, że ich nowa zabawka… zniknęła! Po chwili dostrzegają ją tuż za płotem, na podwórku sąsiada. Czy była to kradzież, a może powodem tego zdarzenia jest coś zupełnie innego? 

 

Na kolejnych stronach możemy poznać tą opowieść, skupiając się na kwestiach wizualnych lub dźwiękowych, obserwując sytuację z boku czy przyjmując punkt widzenia różnych bohaterów – Zosi, Łukasza, mamy bądź taty. 

Autorka przygotowała także wersję baśniową, futurystyczną czy plotkarską. O tej sprawie można przeczytać w formie zdrobniałej, esemesowej lub reporterskiej, albo wyobrazić sobie, że jest to scenariusz filmu, piosenka czy artykuł w gazecie!

 

Niewiarygodne jak wiele możliwości przedstawienia oferuje taka krótka fabuła. Poznając tę historię z tak wielu stron, czytelnik uczy się przy okazji różnych gatunków literackich. Trochę przypomina mi to także fantastyczną książkę ,,45 puknięć w głowę, jednak w zupełnie innym wydaniu!

 

 

 

 

 

,,30 znikających trampolin” to lektura, którą należy się bawić! Może być inspiracją, powodem do śmiechu (ten absurdalny humor jest fantastyczny!) oraz cenną lekcją w nowej przygodzie z literaturą. 

 

Polecam dla czytelników powyżej 7. roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.albus.poznan.pl/sklep/30-znikajacych-trampolin/

 

 

KUP -> TUTAJ <-

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment