Ogłoszenia dzieci, niedzieci, stworzeń i rzeczy – recenzja przedpremierowa

Tytuł: ,,Ogłoszenia dzieci, niedzieci, stworzeń i rzeczy”

Autor: Dorota Kassjanowicz

Ilustracje: Paulina Daniluk

Wydawnictwo: Tekturka

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Kto by pomyślał, że za sprawą krótkich notatek i pojedynczych zdań można opowiedzieć nie jedną, ale wiele rozmaitych historii? 

 

,,Ogłoszenia dzieci, niedzieci, stworzeń i rzeczy” to zupełnie zwariowana książka z tekstem Doroty Kassjanowicz oraz ilustracjami Pauliny Daniluk. Z pewnością znacie już zarówno pierwszą jak i drugą panią. Obie artystki współpracowały razem przy ,,30 znikających trampolinach, książce, którą możecie wytropić na jednej z rozkładówek, w omawianej tutaj nowości!

Oprócz tego teksty pani Doroty można przeczytać m.in. w ,,Dago i Lo. Smoczekczy ,,Raz, dwa, trzy, zaśnij Ty. Więcej ilustracji Pauliny Daniluk znajdziecie z kolei w np. ,,Horror! Czyli skąd się biorą dzieci”, ,,Tylko bez całowania!”, ,,Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory czy ,,Czego tu się bać?. 

 

 

 

,,Ogłoszenia” jest książką składającą się na wiele tropów, poszukujących i poszukiwanych. Tych, którzy zaginęli i tych, którzy chcą coś (lub kogoś) odnaleźć (ale sami często nie wiedzą, co lub czego dokładnie). To pozycja, która gwarantuje masę zabawy i mogłoby się wydawać – lekkiej, niezobowiązującej treści, ALE nie dajcie się zwieźć! Przyswajając sobie ogłoszenia, każde dziecko nabywa cennej umiejętności uważnego czytania, wyciągania wniosków i łączenia faktów. 

 

Cała zabawa polega na tym, żeby spróbować odszukać i skojarzyć różne komunikaty. Twórcy książki nieco ułatwili nam zadanie, zostawiając rozmaite tropy, ale to właśnie od naszego uważnego czytania zależy, czy uda nam się je odpowiednio zauważyć i zinterpretować. 

 

Całość staje się tym ciekawsza, że zamieszczone w książce ogłoszenia nie dotyczą tylko ludzi, ani nie są nawet formułowane w tradycyjny sposób. Są ujęte w formie rymowanek i wierszy, a ich autorami może być dowolna rzecz, fantastyczna postać, a nawet zjawisko. 

 

Chcecie przykład? Jednym z najłatwiejszych do sparowania (bo odnosi się w sposób bezpośredni do zagadnienia) jest ten ze smokami oraz ten z samochodami. Jedni szukają drugich, żeby sobie wzajemnie pomóc. Na osobnej rozkładówce znajduje się ogłoszenie smoków poszukujących samochody, a na drugiej – samochodów rozglądających się za smokami. Komunikaty mają jednak niezwykłe otoczenie, bo ich akcja rozgrywa się… we śnie. Jeżeli chcielibyście znaleźć inne ogłoszenia pasujące do tych dwóch powyższych, to z pewnością wam się to uda!

 

 

 

Wspaniałe są także numery telefonów lub informacje kontaktowe, które zostawiają do siebie piszący ogłoszenia. W książce jest dużo humoru, gier słownych i dystansu. 

 

Tekst uzupełniają fikuśne ilustracje, które doskonale zostały złożone z fontem, a piękna, płócienna okładka zachęca do jej ciągłego głaskania 😉

,,Ogłoszenia dzieci, niedzieci, stworzeń i rzeczy” będzie książką odpowiednią dla wszystkich czytelników powyżej 7 roku życia. To aktywnościowa lektura, jakich mało na rynku literatury dziecięcej.

 

Link do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwo-tekturka.pl/kategorie-wiekowe/55-ogloszenia-dzieci-niedzieci-stworzen-i-rzeczy-9788395895968.html

PREMIERA: 19.03.2021

 

 

Poprzedni wpis
Szeptanka o krasnoludkach – recenzja patronatu
Następny wpis
Pod tym samym niebem – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +7, +8, +9, 2021, blog książkowy, Dorota Kassjanowicz, książka aktywnościowa, książka ćwiczenia, książka dla dzieci ogłoszenia, książka na prezent, książki dla dzieci, ogłoszenia, Ogłoszenia dzieci niedzieci stworzeń i rzeczy, Paulina Daniluk, recenzje książek dla dzieci, Tekturka, Wydawnictwo Tekturka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja