fbpx

Raz, dwa, trzy, zaśnij Ty – recenzja

Raz, dwa, trzy, zaśnij Ty – recenzja

 

Tytuł: ,,Raz, dwa, trzy, zaśnij Ty”

Autor: Dorota Kassjanowicz

Ilustracje: Małgorzata Herba

Wydawnictwo: Znak Emotikon

Rok wydania: 2018

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych, dla tych co sami jeszcze nie czytają

Hasła: recenzja, książka dla dzieci, książeczka, sen, sny, zasypiajka, wieczorynka, zasypianie, sennik, noc, spanie, znak, Dorota Kassjanowicz, Małgorzata Herba, nowość, premiera, 2018

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Recenzja:

 

Chciałabym ponownie zabrać Was dzisiaj w świat snu i opowiedzieć o książce, która idealnie sprawdzi się jako wieczorynka dla najmłodszych.

Wydawnictwo Znak Emotikon na początku lutego 2018 roku wydało ,,Raz, dwa, trzy, zaśnij Ty” autorstwa Doroty Kassjanowicz i Małgorzaty Herby, którą mogliście zobaczyć w moim zestawieniu ,,Książki z przyszłości cz.1”:

https://bajkochlonka.pl/2018/01/12/ksiazki-z-przyszlosci-cz-1/

 

Zgodnie z przewidywaniami książka jest magiczna, pełna abstrakcyjnych bohaterów i wątków. Wielkie chapeau bas dla ilustratorki, Gosi Herby, która prowadzona szczątkowymi poszlakami słów, zdołała stworzyć bohaterów z krótkich form autorki.

Narysowane przez nią stworki mają wielkie oczy, przypominające oczy zwierząt prowadzące nocny tryb życia. Różne odcienie niebieskiego, szarego i czerń, wpisującą się pięknie w stylistykę snu.

 

Książeczka podzielona jest na dziesięć części plus… niespodziankę! Przypomina to trochę liczenie baranów, które brykają przed naszymi oczami. Każdy jest inny i każdy ma coś do powiedzenia.

 

Tematyka wierszyków krąży wokół szeroko rozumianego zasypiania, snów, konsekwencji z niespania oraz przyjemności i zalet szybkiego kładzenia się spać.

Autorka postarała się, żeby ,,Raz, dwa, trzy, zaśnij Ty” przekonało małego czytelnika, a raczej słuchacza do szybkiego zmrużenia oczek. Chociaż szczerze mówiąc, trudno się śpi przy tak miłej lekturze 😉

 

Pozycja ta idealnie będzie się nadawać dla dzieci przedszkolnych, chociaż na pewno i te młodsze i starsze, z przyjemnością wysłuchają krótkich, rytmicznych i zabawnych historyjek.

 

Jeśli jeszcze nie macie w swojej biblioteczce wieczorynkowej ,,zasypianki”, ,,Raz, dwa, trzy, zaśnij Ty” na pewno pomoże Waszym maluchom wyciszyć się i przygotować do snu.

Książeczka jest pięknie wydana i doskonale sprawdzi się w roli prezentu, szczególnie dla wielkich ,,nieśpiochów”. 🙂

 

,,I tylko mały Staś

w ogóle nie chciał spać.

Tak postanowił i…

przeoczył, że już śpi.”  Dorota Kassjanowicz, ,,Raz, dwa, trzy, zaśnij Ty”, rozdział ,,Raz…”

 

 

 

 

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
2 komentarze
  • Wygląda super, przydałaby nam się taka usypianka na półeczce 🙂 Muszę chyba dodać kolejny punkt na książkowej liście zakupowej 🙂

    14 lutego 2018 at 12:40

Post a Comment