Paryż – znam to miasto

 

Tytuł: ,,Paryż – znam to miasto”

Autor: Judith Drews

Ilustracje: Judith Drews

Wydawnictwo: Zakamarki

Rok wydania: 2017

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Hasła: recenzja, książka dla dzieci, książeczka, Judith Drews, Paryż, Francja, Zakamarki, 2017, szukaj i znajdź, I spy, Amelia, Coco Chanel, Edith Piaf, Yves Saint Laurent, Notre Dame, wieża Eiffla, Moulin Rouge, podróże, podróż, zwiedzanie, zabytki, sławne postaci

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Recenzja:

 

 

W związku ze zbliżającymi się Walentynkami, mam dla Was pytanie – zagadkę:

jakie miasto jest określane mianem najbardziej romantycznego miasta świata?

 

 

 

Odpowiedź brzmi: Paryż! 🙂

Chciałabym Was zabrać w podróż po tym niezwykłym miejscu, oprowadzić uliczkami i poznać z najznamienitszymi mieszkańcami stolicy Francji.

Kojarzycie Coco Chanel, Edith Piaf czy Yves Saint Laurenta? Te i inne postacie, które były związane z Paryżem, możecie spotkać w otoczeniu najsławniejszych, francuskich zabytków.

 

Za sprawą wspaniałej książki ,,Paryż – znam to miasto” Wydawnictwa Zakamarki udacie się na poszukiwania miłości kociej damy, odnajdziecie sowę Pabla czy dowiecie się dlaczego Gilbert złamał sobie rękę. Autorką jest uzdolniona Judith Drews.

Książka ,,Paryż – znam to miasto” sprawi Wam przyjemność nawet, jeżeli nigdy wcześniej nie odwiedziliście tego miejsca. Ja miałam jednak okazję tam być i dzielę się z Wami zdjęciami, które wtedy udało mi się zrobić.

Dla każdego kto odwiedził już Paryż, będzie to wspaniała podróż w przeszłość. Cała esencja Francji uchwycona jest na obrazkach i z radością można dzielić się nią z najmłodszymi.

 

Wszystko zaczęło się od amerykańskiej serii ,,I spy”, czyli po prostu szpieguję. W Polsce książki, które polegają na wyłapywaniu pojedynczych elementów z szerokiego kontekstu są potocznie nazywane ,,szukaj i znajdź”.

Pozwalają najmłodszym ćwiczyć spostrzegawczość oraz skupiać się na konkretnym fragmencie z większej całości. Oprócz tego dają mnóstwo zabawy i pobudzają wyobraźnię.

 

,,Paryż – znam to miasto” jest również pięknie wydane. Grube, kartonowe strony przetrwają godziny poszukiwań małych detektywów 😉

Warto docenić także fakt, że pokazane tu mini historie bardzo często mają godnej uwagi morał. Przykładem niech będzie, że śmiecenie jest nie tylko wyjątkowo niekulturalne, ale również może być niebezpieczne!

 

Jeśli jesteście miłośnikami stolicy Francji, to koniecznie musicie mieć tę książkę.  Jeżeli jednak jeszcze nie polubiliście tego miasta to ,,Paryż – znam to miasto” na pewno pomoże Was przekonać, że to jedno z bardziej uroczych miejsc na świecie.

Nie mogę Wam powiedzieć w kim zakochuje się George, ale możecie być pewni, że ja zakochałam się w tej książce! 🙂

 

 

W tej serii znajdziecie także: http://www.zakamarki.pl/produkt/sztokholm-znam-to-miasto/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprzedni wpis
Raz, dwa, trzy, zaśnij Ty – recenzja
Następny wpis
Uczucia, co to takiego? – recenzja
Tags: 2017, Amelia, Coco Chanel, Edith Piaf, Francja, I spy, Judith Drews, książeczka, książka dla dzieci, Mouling Rouge, Notre Dame, Paryż, podróż, podróże, recenzja, sławne postaci, szukaj i znajdź, wieża Eiffla, Yves Saint Laurent, zabytki, Zakamarki, zwiedzanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja