Cześć, miasto! – recenzja

Tytuł: ,,Cześć, miasto!”

Autor: Anna Fiske

Ilustracje: Anna Fiske

Tłumaczenie: Aleksandra Grobelna

Wydawnictwo: Dwie Siostry

Rok wydania: 2019

Objętość:  chudzina

Dla kogo:  dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Ogromna przestrzeń z ,,Cześć, Ziemio!zamienia się w bardziej kameralne ,,Cześć, miasto!”. Anna Fiske, pochodząca ze Szwecji pisarka stworzyła obrazkową opowieść o tym, jak wygląda życie w dużej miejscowości.

 

W drugiej części serii ,,Cześć, świecie!” podążymy drogą za Henrym, Astrą, Trollem, Puffim, Czarownicą, Guro czy wieloma innymi postaciami, których historie ukryte są na rozkładówkach.

 

 

 

Przygoda z miastem rozpoczyna się od godziny 7:00 rano. Na ilustracji znajduje się bardzo wiele budynków, postaci, zwierząt, uliczek czy pojazdów. Patrzenie tylko na jedną rozkładówkę zajmuje kilka lub kilkanaście minut.

 

Dodatkowo do każdego obrazka dołączony jest komentarz oraz pytania. Dzieci mogą z nich korzystać, chcąc sprawdzić swoją bystrość w odszukiwaniu szczegółów!

 

Ciekawym jest, że wszystkie rozkładówki pokazują miasto dokładnie z tego samego punktu widzenia. Dzięki temu łatwo jest odnaleźć poszczególne miejsca i sprawdzić, jak ono się zmienia w zależności od różnych godzin na zegarku.

 

 

 

 

Około godziny 20:00 dotychczas zielone tło, które otacza miasto, staje się niebieskie. Dzięki temu widać, że nadchodzi noc. Opowieść ma swój finał dwie godziny później, kiedy część mieszkańców już śpi, część odpoczywa, a część wyrusza na poszukiwanie kolejnej przygody!

 

Sama nie wiem dokładnie dlaczego, ale ,,Cześć, miasto!” spodobało mi się jeszcze bardziej, niż ,,Cześć, Ziemio!”. Być może jest to już kwestia przyzwyczajenia do specyficznego stylu ilustratorki, a może to sprawa większego skupienia się na jednym konkretnym miejscu.

 

W ,,Cześć, miasto!” spotkamy ogromnego miłośnika Świąt i będziemy mogli iść jego tropem, obserwować pacjentów gabinetu stomatologicznego, współczuć dozorcy zoo, który ma ze zwierzętami niesamowicie dużo pracy czy zerkać na stację kolejową i jej podróżujących gości.

 

 

 

 

Ta książka to wyszukiwanka, która zapewni dzieciom mnóstwo frajdy. Pokaże w delikatnym stopniu jak funkcjonuje miasto oraz jak dla wielu ludzi jest ono domem i całym życiem.

 

Polecam ,,Cześć, miasto!” każdemu czytelnikowi powyżej 7. roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-czesc_miasto.html

 

 

Poprzedni wpis
Do widzenia, dzień dobry – recenzja
Następny wpis
Listy do A. – recenzja przedpremierowa!
Tags: +10, +11, +12, +13, +7, +8, +9, 2019, Aleksandra Grobelna, Anna Fiske, czas, Cześć miasto!, Cześć świecie!, Dwie Siostry, funkcjonowanie miasta, godziny, książka obrazkowa, książki dla dzieci, literatura dziecięca, miasto, miejsce, nowość książkowa, picturebook, pora dnia, pory dnia, prymitywizm, upływ czasu, Wydawnictwo Dwie Siostry, wyszukiwanka, zegarek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja