fbpx

Minus Trzy. Nieznośna Lucy – recenzja

Minus Trzy. Nieznośna Lucy – recenzja

Tytuł: ,,Minus Trzy. Nieznośna Lucy

Seria: Minus Trzy

Autor: Ute Krause

Ilustracje: Ute Krause

Tłumaczenie: Urszula Pawlik

Wydawnictwo: Esteri

Rok wydania: 2019

Objętość:  chudzina 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Minus Trzy to dinozaur, którego mieliście szansę poznać w poprzedniej i zarazem pierwszej części o jego wielkim pragnieniu, czyli ,,Minus Trzy. Marzenie o własnym zwierzaku.

 

 

Od chwili, kiedy udało mu się je spełnić, minęło trochę czasu. W najnowszej książce Ute Krause nasz bohater stanie przed kolejnym wyzwaniem, które będzie znacznie bardziej skomplikowane, niż przekonanie rodziców, że jest dobrym opiekunem.

 

,,Minus Trzy. Nieznośna Lucy” to bardzo ładnie ilustrowany picturebook podzielony na 4 krótkie rozdziały. Tekstu w książce jest niewiele, dlatego może być doskonałą lekturą dla dzieci, które dopiero trenują czytanie.

 

 

 

Podobnie jak w poprzedniej części, w tej także głównym tematem jest wzięcie odpowiedzialności za zwierzaka oraz opieka nad nim. W tym przypadku jednak role nieco się zamieniają, ponieważ pupilem dinozaura zostaje… praczłowiek!

 

I to nie byle jaki praczłowiek, a dziewczynka o imieniu Lucy, które nadano także pierwszej i najstarszej odkrytej kobiecie.

 

Lucy jednak nie jest grzecznym i potulnym zwierzątkiem. Sprawia Minusowi bardzo dużo problemów, a do tego jest niezwykle głośna. Potrafi naśladować różne odgłosy, co niemożliwie drażni rodziców małego dinozaura.

 

Stawiają oni swojemu synowi ultimatum – albo nauczy Lucy dobrych manier, albo będzie musiał pożegnać się ze swoim zwierzątkiem, a oni oddadzą małego praczłowieka z powrotem do sklepu zoologicznego.

 

 

 

 

Minus nie potrafi sam poradzić sobie z tą zagwozdką, dlatego udaje się do szkoły ,,Cztery Łapy”, mając nadzieję, że tam Lucy przejdzie prawdziwą przemianę.

Jeżeli jesteście ciekawi, jak kończy się ta historia, koniecznie zerknijcie do książki.

 

,,Minus Trzy. Nieznośna Lucy” to dobrze napisana opowiastka o tym, że jeżeli jesteśmy za kogoś odpowiedzialni, musimy zrobić wszystko, żeby nie tylko go chronić, ale także odpowiednio wychować, żeby nie był uciążliwy dla innych.

 

Minus doskonale sprawdził się w roli opiekuna, a Lucy miała duże szczęście, że trafiła właśnie do jego domu.

 

 

 

 

Polecam tę książkę dzieciom powyżej 4. roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://esteri.pl/ksiazka/minus-trzy-i-nieznosna-lucy

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment