fbpx

Minus Trzy. Marzenie o własnym zwierzaku – recenzja

Minus Trzy. Marzenie o własnym zwierzaku – recenzja

Tytuł: ,,Minus Trzy. Marzenie o własnym zwierzaku

Seria: Minus Trzy

Autor: Ute Krause

Ilustracje: Ute Krause

Tłumaczenie: Urszula Pawlik

Wydawnictwo: Esteri

Rok wydania: 2019

Objętość:  chudzina 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

 

Recenzja:

Zwierzolubne dzieciaki, które jeszcze nie mają w swoich domach żadnego podopiecznego, prędzej czy później staną przed swoimi rodzicami z wielkimi, proszącymi oczami i zadadzą ważne pytanie: czy rodzina może się powiększyć?

 

Niektóre poproszą o chomika, rybkę lub królika. Większość będzie jednak chciała psa lub kota (czasami też jednorożca, ale nawet dzieci wiedzą, że są one niezwykle rzadkie).

 

Bohater książki ,,Minus Trzy. Marzenie o własnym zwierzaku” jest dinozaurem, ale podobnie jak większość współczesnych, ludzkich maluchów pragnie posiadać zwierzątko, którym mógłby się opiekować i z którym zawiązałby przyjaźń.

 

 

 

 

 

Niestety jego mama doskonale wie z czym wiąże się obecność zwierzaka w domu. Nie zgadza się na żadnego milusińskiego. Minus, bo tak ma na imię mały dinozaur, decyduje się wywiesić ogłoszenie i polecić swoje usługi opieki nad zwierzętami innym. W ten sposób udowodni rodzicom, że jest świetnym opiekunem.

 

Zwierzęta, które jednak powierzono w jego ręce są niezwykle… problematyczne. Musi się naprawdę sporo napracować, żeby były czyste, szczęśliwe i bezpieczne.

 

Jest już bliski zrezygnowania z posiadania zwierzaka, aż tu nagle dowiaduje się, że rodzice zmienili zdanie. Usłyszeli, jak ładnie zajmował się milusińskimi sąsiadów i sprawili mu prezent!

 

 

 

 

 

,,Minus Trzy. Marzenie o własnym zwierzaku” to pełna humoru opowieść o tym, jak wiele jesteśmy w stanie zrobić dla swoich marzeń, i jak ich realizacja nie zawsze idzie w tym kierunku, o jakim myślimy.

 

Dodatkowym atutem są sympatyczne ilustracje autorki, które kładą duży nacisk na wyraźne podkreślenie emocji bohaterów.

 

Książką zachwycą się także te dzieci, które po prostu interesują się dinozaurami ( w jej wnętrzu można wyróżnić ich 3 rodzaje: tyranozaura, triceratopsa czy stegozaura).

Seria ,,Minus Trzy” dopiero zaczyna triumfować w Polsce, jednak w języku niemieckim wydano już w jej ramach 9 tytułów! Czekam z niecierpliwością na kolejne, przetłumaczone pozycje o sympatycznym, małym dinozaurze.

 

,,Minus Trzy. Marzenie o własnym zwierzaku” polecam dzieciom już od 4. roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa:  https://esteri.pl/ksiazka/minus-trzy-marzenie-o-wlasnym-zwierzaku

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--