Pan Brumm i Megasaurus – recenzja

Pan Brumm i Megasaurus – recenzja

Tytuł: ,,Pan Brumm i Megasaurus

Seria: Pan Brumm

Tekst: Daniel Napp

Ilustracje: Daniel Napp

Tłumaczenie: Elżbieta Zarych

Wydawnictwo: Bona

Rok wydania: 2019

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Pan Brumm to niedźwiedź, który ceni sobie porządek, przyjaciół i najbliższe otoczenie. Ma wielu entuzjastów swoich przygód, a książki z nim w roli głównej są chętnie poszukiwane.

 

Ostatnio ukazała się najnowsza z nich, czyli ,,Pan Brumm i Megasaurus”, która spodoba się szczególnie czytelnikom mającym słabość do dinozaurów.

 

 

 

 

Daniel Napp jest młodym niemieckim pisarzem i ilustratorem bajek dla dzieci, który zasłynął w 2004 roku swoim dyplomem. Pan Brumm wkrótce zaczął podbijać serca dzieci na całym świecie, a książka została przetłumaczona łącznie na 18 języków.

 

W najnowszej pozycji pan Brumm podczas cotygodniowych prac w ogrodzie ze swoimi przyjaciółmi odkrywa niebywałe znalezisko. Okazuje się, że wspólnie mają szczęście trafić na kości dinozaura!

 

Angażują się w poszukiwania i stopniowo budują szkielet. Niestety wciąż brakuje im najważniejszego fragmentu – głowy dinozaura.

 

 

,,Pan Brumm i Megasaurus” to opowieść o tym, że czasami żeby osiągnąć cel, trzeba użyć sprytu.

 

Bohaterowie trafiają na trop zagubionego elementu, ale niestety spotykają się także z oporem sąsiada, na łące którego prawdopodobnie znajduje się głowa.

 

Muszą wykazać się pomysłowością, żeby osiągnąć cel i sprawić, żeby nikt nie został pokrzywdzony.

 

 

 

 

 

Ilustracje zostały zrealizowane w ten sposób, że dzieci mogą odkrywać niektóre elementy historii nawet szybciej, niż to co bezpośrednio wynika z tekstu.

Poza tym są kolorowe i zainteresują każdego malucha.

 

Książka kipi od humoru i zawiera wszystkie punkty udanej fabuły. Opowieść ma czarny charakter, intrygę i niespodziewane zakończenie!

 

Poza tym z jej pomocą na pewno uda się zachęcić dzieci do samodzielnego odkrywania ogródka (co nie zawsze może uszczęśliwić ich rodziców) oraz zdobywania wiedzy na temat dinozaurów.

 

Polecam tę książkę dla dzieci powyżej 4. roku życia.

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment